Infostart.hu
eur:
385.23
usd:
331.69
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián
Pálmai Anna, a budapesti Katona József Színház színésze, a Kaukázusi krétakör női főszereplője, miután átvette a színészzsűri legjobb női alakításért járó díjat a 18. Pécsi Országos Színházi Találkozó (POSZT) díjátadó gáláján a pécsi Kodály Központban 2018. június 16-án.
Nyitókép: MTI/Sóki Tamás

Pálmai Anna: a színész emberi minőségét meghatározza az eljátszott szerep

Hat éve a legjobb 30 év alatti színésznő díját, idén pedig a legjobb női alakításért járó elismerést kapta a színész zsűritől Pálmai Anna a Pécsi Országos Színházi Találkozón. A Katona József Színház művésze az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt arról: miért tartja eddigi pályája legfontosabb állomásának a POSZT-on összesen négy díjat nyerő A kaukázusi krétakör női főszerepét.

„Az emberi minőségünket meghatározza az, hogy milyen szerepeket játszunk” – véli Pálmai Anna. A színművész hozzátette: „hiszem azt, hogy az, amit este hétkor mi képviselünk, az mégiscsak rólunk szól”. Szerinte a színésznek magáról kell beszélnie a szerepeiben. „Arról kell beszélni, amit én tudok, amit csak én tudok” – fogalmazott.

„Én hol voltam kevés, én hol voltam gyáva, én hol voltam bátortalan, hol hazudtam az életemben, illetve hol voltam erős, és hol próbáltam meg igaz emberként cselekedni”

– emelte ki Pálmai Anna.

A kaukázusi krétakörben Gruse szerepét játszva „nem fér az bele, hogy ne legyél őszinte az életedben”. „Nem szeretnék elhazudni olyan félelmeket vagy olyan vágyakat, amiket érzek” – hangsúlyozta a színésznő.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

A Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban arról beszélt, hogy a török államvezetés egy, a szíriai polgárháború okozta migrációs hullámnál is nagyobbtól tart az iráni háború miatt. Ennek kezelésében egyedül az Európai Unió lehetne partner, de az előző megállapodás is törékenynek bizonyult.

Szijjártó Péter Moszkvában: Vlagyimir Putyin jóváhagyta két kényszersorozott magyar fogoly elengedését

Szijjártó Péter bejelentette: garanciát kaptunk arra, hogy változatlan áron megvan a Magyarországra szánt orosz kőolaj és földgáz a nemzetközi energiapiaci válság ellenére is. „Az orosz–magyar kapcsolatok stabilak, és pozitív irányba fejlődnek, ideértve az energiapolitikai kérdéseket is, a szénhidrogéneket és zászlóshajó-projektünket, a paksi atomerőművet” – mondta Vlagyimir Putyin.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×