Infostart.hu
eur:
381.09
usd:
321.43
bux:
0
2026. február 2. hétfő Aida, Karolina
Döntött az állam az Alexandra károsultjairól

Döntött az állam az Alexandra károsultjairól

Az Alexandra könyvterjesztő csődje miatt a kormányhoz fordult a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülete, de a hatpontos javaslatcsomagjukkal hiába ért egyet a kultúráért felelős államtitkár, pénzt nem tudnak adni a könyvműhelyek megmentésére.

A Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülete (MKKE) még tavasszal állított össze egy hatpontos javaslatcsomagot annak érdekében, hogy a könyvszakmai válságból, amelyet többek között a Matyi Dezső által tulajdonolt könyvkereskedelmi hálózat, az Alexandra könyvterjesztő csődje okozott, ki lehessen lábalni. Ezt a csomagot aztán elküldték a miniszterelnöknek, és az ügy végül Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkárnál kötött ki.

Kocsis András Sándor, az MKKE elnöke és Péterfy Gergely igazgató néhány napja kapta kézhez azt a levelet, amelyben a kulturális államtitkárság jelzi, hogy minden javaslattal egyetértenek ugyan, de sajnos nem áll rendelkezésre a csomag pontjainak megvalósításához szükséges keretösszeg - írja a Zoom.hu.

Az állam semmilyen formában nem vásárolja fel a Könyvbazár Kft. csődje után maradt tartozásokat. Körülbelül 3 milliárd forintról van szó, ami a könyves szakmában elképzelhetetlenül sok pénz, és a hiánya a megszűnés szélére sodor olyan könyves műhelyeket, amelyek értékteremtő munkája nem működtethető piaci alapokon.

Címlapról ajánljuk
Nyelvet kell tanulni: keményebb feltételekhez köti a bevándorlást a kormány Ausztriában

Nyelvet kell tanulni: keményebb feltételekhez köti a bevándorlást a kormány Ausztriában

A jövőben akár több ezer eurós bírságra is számíthat az a bevándorló, aki félbehagyja az osztrák hatóságok által indított nyelvi tanfolyamot. A Migrációkutató Intézet szerint a kormányzati feltevések alapján 49 ezer diák nem tud részt venni az iskolai tanórákon nyelvi hiányosságok miatt, a kurzusokat pedig tavaly 10 ezer migráns hagyta ott. Az intézkedésről az InfoRádió Dócza Edith Krisztina vezető elemzőt kérdezte.

Otthoni Energiatároló Program: hétfőn indul a pályázati roham, és még egy könnyítést is kapnak a napelemesek

A hétfőn induló program keretein belül 2,5 millió forintos vissza nem térítendő támogatásból lehet energiatárolót beszerezni meglévő vagy újonnan telepítendő háztartási napelemes rendszerek mellé. A Magyar Napelem, Napkollektor Szövetség elnöke az InfoRádióban elmondta: az invertercsere nem csökkenti az éves szaldójogosultság időtartamát. Kiss Ernő felhívta a figyelmet arra is, hogy egy friss kormányrendelet-módosítás értelmében az inverterek maximum 1 kiloWattal még bővíthetők is.
inforadio
ARÉNA
2026.02.02. hétfő, 18:00
Tárnok Balázs
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet kutatásért felelős igazgatója
Szárnyra kapott a forint

Szárnyra kapott a forint

Valóságos devizapiaci hullámvasútnak lehettünk szemtanúi az elmúlt két hétben. A legfontosabb mozgások a dollárban történtek az amerikai deviza körüli bizalom megingása és az ebből következő „Hedge America” narratíva miatt. A dollár többéves mélypontok közelébe gyengült az euróval és a forinttal szemben is, bár azóta némi korrekció látható az árfolyamokban. A forint piacát az elmúlt napokban szintén nagy kilengések jellemezték, ami arra utalt, hogy a rövid távú pozicionálás és a kockázatérzékelés gyors megváltozása azonnal képes volt új irányt szabni az árfolyamnak. A hét második felében a fókusz részben átfordult a Fed jövőbeli elnökének személye körüli bizonytalanságra: Kevin Warsh Trump általi jelölése és a jegybankár a korábban várt laza monetáris politikai rezsim kockázatának enyhülése erősödő pályára állította a dollárt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×