Infostart.hu
eur:
385.41
usd:
331.85
bux:
121830.81
2026. január 16. péntek Gusztáv
Megdöbbentette Hollywoodot a háromszoros Oscar-díjas színész bejelentése

Megdöbbentette Hollywoodot a háromszoros Oscar-díjas színész bejelentése

Daniel Day-Lewis visszavonul a színészettől. A háromszoros Oscar-díjas művész szóvivője szűk szavú közleményben tudatta ezt a Variety magazinnal.

Daniel Day-Lewis "többé nem dolgozik színészként" - olvasható Leslee Dart közleményében, amely szerint a színész "rendkívül hálás" a kollégáknak és a nézőknek az elmúlt évekért. A sajtós annyit közölt még, hogy a színész nem kíván magyarázatot fűzni "privát döntéséhez".

A bejelentés meglepte és megdöbbentette Hollywoodot.

A 60 éves brit-ír színészt széles körben minden idők egyik legjobbjaként tartják számon.

Az úgynevezett method acting mestere, aki mindig is igen válogatós volt a szerepajánlatokat tekintve. Kevesebbet filmezett kollégáinál, feladataira készülve szinte a végsőkig hajtotta magát, játszott elnököt, bandavezért, gátlástalan üzletembert, meghurcolt polgárt.

Háromszor is megkapta a legjobb férfi főszereplőnek járó Oscar-díjat, ez rajta kívül senkinek sem sikerült.

Először A bal lábam, majd a Vérző olaj, végül a Lincoln című film főszerepéért tüntette ki az amerikai filmakadémia. Egyik legemlékezetesebb alakítását az Apám nevében című drámában nyújtotta, a közönség egyik kedvence pedig Az utolsó mohikán című filmje volt.

Írországban, a nyilvánosságtól távol él, felesége 1996 óta Rebecca Miller, az amerikai drámaíró Arthur Miller lánya. Két fiuk született, de a színésznek Isabelle Adjani francia filmcsillagtól is van egy fia.

A rajongók még egyszer biztosan láthatják kedvencüket a vásznon: Paul Thomas Anderson decemberben debütáló Phantom Thread című filmjében egy 1950-es évekbeli divattervezőt alakít.

Címlapról ajánljuk

Mukics Dániel: a legtöbb helyen nem szabad a jégre menni a tavainkon, folyóinkon

Az életével játszik, aki sétálgat a Duna jegén. A hévégén is kitart a kemény fagy és sokan foglalkozhatnak azzal a gondolattal, hogy előveszik a korcsolyájukat és ellátogatnak valamelyik befagyott természetes vízhez, ehhez azonban előzetesen több dolgot tudni kell. Például a legnagyobb tavakon nem alakult ki ehhez elég vastag jég, máshol pedig néhány praktikát érdemes észben tartani.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Tovább ralizik a Mol, új csúcson a magyar tőzsde

Tovább ralizik a Mol, új csúcson a magyar tőzsde

Az elmúlt napokban a geopolitikai események vpltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Pluszban zártak tegnap az amerikai tőzsdék, a chiprészvények nagyot mentek a tajvani TSMC chip bérgyártó vártnál jobb negyedéves eredményei után, de a tegnap jelentő bankrészvények (GS, MS) is 5 százalék körüli pluszban zártak. Az ázsiai tőzsdék szintén emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb a hangulat, bár csak minimális az esés mértéke. A magyar tőzsde viszont fittyet hány a gyenge nemzetközi hangulatra, és új csúcsot döntött, részben a Mol ralijának köszönhetően.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×