Infostart.hu
eur:
364.11
usd:
311.27
bux:
133150.8
2026. április 28. kedd Valéria

Elhunyt Korognai Károly színész-rendező

Elhunyt Korognai Károly színész-rendező, a Szegedi Nemzeti Színház és a Szegedi Szabadtéri Játékok korábbi igazgatóját 56 éves korában érte a halál - írta a delmagyar.hu vasárnap.

Korognai Károly 1987-ben végzett a Színház- és Filmművészeti Főiskolán Marton László osztályában, majd a Vígszínházba szerződött. 1991-1998 között szabadfoglalkozású színész volt, 1999-től 2003-ig igazgatóként irányította a Szegedi Nemzeti Színházat és a Szegedi Szabadtéri Játékokat. Ezt követően Veszprémbe, Kassára, majd Miskolcra szerződött.

Az utóbbi években a Szeged melletti Zsombó község szabadtéri színpadának programjain dolgozott.

Címlapról ajánljuk
Varga Mihály szavaira erősödött a forint

Varga Mihály szavaira erősödött a forint

A forint a délelőtti gyengülést követően erősödésbe váltott, miután Varga Mihály jegybankelnök megszólalt az MNB kamatdöntése után. A Monetáris Tanács az előzetes várakozásoknak megfelelően 6,25 százalékon tartotta az alapkamatot. A keddi sajtótájékoztatón Varga Mihály arról is beszélt, hogy az ülésen egy háttéranyag is napirendre került az euró bevezetésének előszobájának tekintett ERM–II árfolyamrendszerhez való esetleges csatlakozás feltételeiről. Jelezte, hogy ezt a dokumentumot megosztják az új kormány illetékeseivel, a jegybank pedig kész együttműködni a folyamatban, ugyanakkor a döntés a kormány hatásköre. A forint erősödése ezt követően gyorsult fel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×