Infostart.hu
eur:
376.14
usd:
321.18
bux:
128030.58
2026. április 9. csütörtök Erhard

Soha nem látott mennyiségű programmal nyit a Könyvfesztivál

Csütörtökön nyit meg a Millenárison Európa legnagyobb könyvesboltja, a 22. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál.

A rendezvény négy napján, vasárnapig több mint 400 programmal várják az érdeklődőket - ilyen sok esemény még sosem volt a fesztivál történetében.

A könyves seregszemlén több mint harminc ország állít standot, a rendezvényre mintegy félszáz külföldi írót várnak, a hazai és a határon túli magyar irodalmat félezer alkotó képviseli. Sok nemzetközi könyvfesztivállal ellentétben a budapestin a köteteket meg is lehet vásárolni, az esemény nem kizárólag a szakmának szól - mondta el hétvégén az Inforádió Aréna című műsorában Zentai Péter László a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülésének igazgatója.

Az idei könyvfesztivál díszvendége Jonathan Franzen amerikai író, az eseményen rendhagyó módon nem lesz díszvendég ország, helyette a 220 éves magyar könyvkultúra áll a középpontban. Ugyanis 1795-ben hozták létre a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülésének első jogelődjét, a Pesti Könyvárusok Grémiumát: tizenkét pesti könyvárus - Európában másodikként - szakmai társaságot alapított.

A könyv és a szerzői jogok április 23-i világnapjához - Shakespeare és Cervantes halálának napjához - időzített kiállítás és vásár vasárnapig várja az érdeklődőket. A belépő 500 forint, amit azonban bármelyik kiállító standjánál le lehet vásárolni.

Hanganyag: Király István Dániel

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: a kormány válságkezelő üzemmódban működik

Az energetikai és gazdasági válság kezelésére készül a kormány – erről beszélt Orbán Viktor az Indexnek adott interjújában, aki szerint Magyarország a háború kitörése óta válságkezelő üzemmódban működik, és ez várhatóan 2026-ban, sőt akár 2027-ben is így maradhat.
inforadio
ARÉNA
2026.04.10. péntek, 18:00
Nagy Attila
a Nemzeti Választási Iroda elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×