Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
Izraeli katonák a ciszjordániai Dzsenínben levő palesztin menekülttábor kerítésénél 2023. július 4-én. Az izraeli hadsereg terrorista célpontok ellen végrehajtott támadásában két nap alatt tizenkét palesztin vesztette életét, tucatnyian megsebesültek és több ezer palesztin civil elhagyta a városban lévő menekülttábort. Izrael lezárta a kétnapos akciót, amely során a hadsereg közlése szerint ezernél több robbanószerkezetet semmisítettek meg, több tucat fegyvergyártó műhelyben okoztak kárt, és harminc palesztin gyanúsítottat letartóztattak.
Nyitókép: Atef Szafadi

Terrortámadás Izraelben

Izraelben fegyveres terrortámadásban életét vesztette egy ember és öten megsebesültek vasárnap, a merénylőt megölték - jelentették az izraeli biztonsági szervek.

A terrorista Kócháv Jáir, Cur Jichák és Cur Nátán települések közelében négy különböző helyszínen lövöldözött, agyonlőtt egy 35 éves embert a Ciszjordániát az 1967 előtti Izraeltől elválasztó vonal mentén. Az öt sérült közül két férfit súlyos, három másik embert pedig közepesen súlyos állapotban szállítottak kórhzba.

A terroristát végül halálosan meglőtték,

járművében megtalálták a fegyvert. Izraeli állampolgár, Omar Mandar Jászinnak hívták, a Tajbe nevű arab város lakosa volt. Az izraeli hadsereg és a rendőrség különleges egységei rajtaütést hajtottak végre Tajbéban, egy épületet körülvettek, és felszólították az ott élőket, hogy maradjanak otthonukban.

A helyszínre érkezett Itamár Bengvír nemzetbiztonsági miniszter, és kijelentette, hogy ha a terroristát nem lőtték volna agyon, halálbüntetést követelt volna számára.

A miniszterelnöki hivatal közleménye szerint Benjámin Netanjahu helyzetértékelést tartott, és figyelemmel kíséri a "gyilkos lövöldözéses terrortámadás" fejleményeit.

"Minden egy pillanat alatt történt. Értesítettek bennünket, hogy terroristák lehetnek a környéken, megszólaltak a szirénák, és mindenki a házába vonult" - nyilatkozta a ynet hírportálnak Cur Jichák egyik lakosa.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×