Infostart.hu
eur:
358.71
usd:
306.5
bux:
131568.5
2026. május 13. szerda Imola, Szervác
Nyitókép: Facebook/Austrian Airlines

Megőrült egy utas Ausztriában, a vészcsúszdán menekült

Agresszív utas fenyegette szerdán reggel leszállás után a bécsi repülőtéren az Austrian Airlines egyik utasszállítójának személyzetét, majd aktiválta a repülő vészcsúszdáját - közölte a légitársaság egyik szóvivője.

A beszámoló szerint a férfi hirtelen vált agresszívvá, üvöltözni kezdett a gép személyezének egyik tagjával, majd tettlegességre is sor került, ami miatt az egyik utaskísérő könnyebb sérüléseket szenvedett.

A férfi ezt követően átfurakodott a személyzet tagjain a már parkoló gép elülső ajtajához, és kinyitotta azt, aktiválva a vészcsúszdát, amelyen keresztül végül elhagyta a fedélzetet.

A férfi azonban nem jutott messzire, a rendőrség haladéktalanul őrizetbe vette az 56 éves osztrák állampolgárt, akit a nyilvánvaló pszichés gondjai miatt egy helyi klinikára vittek a rendőrség közlése szerint.

A férfi ellen a légi közlekedés biztonságának veszélyeztetése, fenyegetés és testi sértés miatt indult eljárás.

A légitársaság hangsúlyozta, hogy a Londonból Bécsbe érkezett gép utasai nem voltak veszélyben és rendes módon hagyhatták el a gép fedélzetét.

Címlapról ajánljuk

Megállt az első kormányülésre tartó Tisza-kormány az aszály miatt útközben, kiszálltak Ópusztaszer előtt

Vízügyesekkel találkoztak, hogy bemutathassák az aszályhelyzetet. 15 órakor kezdődik az új Tisza-kormány első hivatalos kormányülése Ópusztaszeren, 17 órától kormányszóvivői tájékoztatót tartanak.
inforadio
ARÉNA
2026.05.13. szerda, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×