Infostart.hu
eur:
362.95
usd:
308.51
bux:
139459.59
2026. április 14. kedd Tibor
Scott Bessent befektetési szakember, Donald Trump megválasztott amerikai elnök pénzügyminiszter-jelöltje a szenátus pénzügyi bizottságának meghallgatására érkezik a washingtoni  Dirksen szenátusi irodaházban 2025. január 16-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Jim Lo Scalzo

Donald Trump: Kijevben durván bántak az amerikai pénzügyminiszterrel

Donald Trump amerikai elnök szerdán azt vetette Ukrajna szemére, hogy "durván bánt" Scott Bessent amerikai pénzügyminiszterrel annak múlt heti, kijevi látogatásán.

Trump újságíróknak a szaúdi kormányzati szervek által finanszírozott, Miamiban rendezett befektetési konferenciáról távoztában tért ki a tárcavezető látogatására.

Mint mondta, Bessent azért ment Ukrajnába, hogy tárgyaljon a kijevi vezetéssel az ásványi kincsekről szóló megállapodásról, amellyel kapcsolatban Trump azt mondta, "az ukránok többé-kevésbé belementek ebbe, de aztán Scott Bessent odament és elég csúnyán bántak vele, mert voltaképpen nemet mondtak neki (a megállapodásra)". Hozzátette: "(Volodimir) Zelenszkij (ukrán elnök) pedig éppen aludt és nem tudott vele találkozni sem".

Bessent volt az első amerikai kormánytag Kijevben Trump beiktatását követően. A tárcavezető február 12-én egyeztetett Zelenszkijjel az ukrán fővárosban.

Újságírók előtt Trump Oroszországra is kitért, aláhúzva, hogy az orosz erők "nagyon sok területet vontak ellenőrzésük alá, tehát a lapok Oroszország kezében vannak". Hangsúlyozta, "Zelenszkij jobban teszi, ha igyekszik tárgyalásos úton lezárni a háborút, vagy nem marad országa". Azt is az ukrán elnök szemére vetette, hogy "hasznot húzott" a háború alatt Kijevbe érkező amerikai segélyekből és "előnyt kovácsolt a Biden-kormányzatból".

Csütörtökön, alig néhány nappal az ukrajnai háború kitörése harmadik évfordulója előtt a tervek szerint Zelenszkij Kijevben találkozik Keith Kellogg-gal, az amerikai elnök ukrajnai és oroszországi különmegbízottjával.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség újból a Hold kapujában: itt a menetrend az Artemis küldetése után

Az emberiség újból a Hold kapujában: itt a menetrend az Artemis küldetése után

Hazatért a Földre az Artemis–2 legénysége, miután tíznapos űrutazásukon megkerülték a Holdat, öt évtized után először járt ember égi kísérőnknél. 2028-ban jöhet az „emberes” holdraszállás, a 2030-as években pedig az állandó Hold-bázis. A küldetés jelentőségéről Szabó Olivér Nortont, a Svábhegyi Csillagvizsgáló bemutató csillagásza beszélt az InfoRádióban.

Miniszterek veszítettek a választáson – hatalmas átalakulás az Országgyűlésben, kik jutottak be és kik estek ki?

Noha a végleges parlamenti névsorra még legalább szombatig várni kell – a jogerősre még tovább –, de abból fakadóan, hogy a Fidesz-KDNP képviselői mezőnye 135-ről várhatóan 55-re csökken, a távozó kormány pártjainak soraiból „korszakos” politikusok hiányoznak majd, hacsak nem lesznek a javukra tömeges visszalépések. A Tisza Párt részéről viszont valamennyi ismerős név parlamenti mandátumhoz juthat, akár az EP-ből vagy a Fővárosi Közgyűlésből is.
inforadio
ARÉNA
2026.04.14. kedd, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Kétharmaddal nyert a Tisza Párt - Így reagált az OTP, a 4iG, a Mol

Kétharmaddal nyert a Tisza Párt - Így reagált az OTP, a 4iG, a Mol

A Tisza Párt győzelmével ért véget a vasárnapi országgyűlési választás Magyarországon, ennek hatására pedig máris nagyobb erősödésben van a forint a vezető, illetve a régiós devizákkal szemben is. Az eseményeket követően azonban nem csak a devizapiacon, de a magyar tőzsdén is nagy mozgásokat láthattunk: a BUX történelmi csúcsra ugrott, csakúgy mint az OTP, a Mol, valamint a Richter részvénye is. Eközben viszont rendkívül erős eladói nyomás alá kerültek a NER-papírok: hatalmas mínuszban zárt többek között van a 4iG és az Opus is.  Eközben a nemzetközi befektetői hangulatra részben rányomta a bélyegét, hogy a hétvégén borultak az iráni béketervek, ennek következtében pedig ismét elszállt az olajár, és az európai piacok gyengélkedtek. Az USA-ban viszont emelkedést láttunk, miután Donald Trump arról beszélt, hogy Irán meg akar állapodni. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×