Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 10. szombat Melánia
Nyitókép: Stocktrek Images/Getty Images

Így támadja az orosz állásokat egy amerikai harckocsi és egy lövészpáncélos - videó

Látványos videó az ukrajnai front harci cselekményeiről.

Miközben a Bradley lövészpáncélosok eredményességük miatt fontos szerepet játszanak az orosz-ukrán háborúban, Abrams harckocsikat viszonylag ritkán láthatunk, egyrészt mivel alig 31 darabot kapott eddig Ukrajna, másrészt mert a járművek bevetését komoly technológiai előkészületek kell hogy megelőzzék - írja a Portfolio.

A felvételen két ilyen jármű szinkronban támadja az orosz állásokat, a 47-es gépesített dandár katonái állítólag házakban rejtőzködő orosz katonákkal veszik fel a harcot.

A képsorok feltehetően Kurszk megyében, Novoivanovka faluban készültek. Az alig 200 fős lélekszámú falut 2024 augusztusában szállta meg az ukrán haderő, a frontvonalra került, mióta az oroszok ellentámadást indítottak Koronyevó térségéből.

Címlapról ajánljuk

Ilyenkor ne előzzünk, és most inkább keressük, ne kerüljük a sűrű forgalmat – téli vezetéstechnikai tanácsok a szakértőtől

Téli gumi, megfelelő ablaktörlő gumik, ablakmosó folyadék – Zsurzs Jenő vezetéstechnikai instruktor szerint a mostani időjárási körülmények között ezekről mindenképpen gondoskodniuk kell az autósoknak. A Drivingcamp Vezetéstechnikai Központ senior trénere az InfoRádióban elmondta: elindulás előtt jó, ha felmérjük saját magunk és az autónk képességeit. Azt javasolja, takarítsuk le a havat az autónk tetejéről, mert ha ezt nem tesszük meg, fékezésnél akár nagyobb mennyiségű hó is lezúdulhat a szélvédőre, ami komoly balesetet is eredményezhet.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Rég nem látott, extrém hóhelyzet: mutatjuk, mit okozott a havazás

Rég nem látott, extrém hóhelyzet: mutatjuk, mit okozott a havazás

A héten egy mediterrán ciklon érte el Magyarországot, amely a sarkvidéki eredetű hideg légtömegekkel találkozva hétfőtől szerdáig, három hullámban kiadós havazást hozott az országban. Pénteken, ugyan már nem országos kiterjedéssel, de újabb csapadékzóna érte el hazánkat, amely többfelé hozott havazást, illetve ónos esőt is. Utóbbi miatt pénteken a piros riasztást is kiadta a meteorológiai szolgálat Somogy, Zala és Baranya vármegyére. Az elmúlt évek enyhe teleit követően a jelenlegi, rendkívülinek mondható hóhelyzet az internetes keresésekben is meglátszik. A Google Trends adatai segítségével megnéztük, mire kerestek rá leginkább az emberek az évtized legnagyobb havazásával kapcsolatban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×