Az Európai Bizottság előírása szerint a választási hatóságok csak akkor közölhetik a hivatalos eredményeket, amikor valamennyi tagországban befejeződött a szavazás, ez 2019-hez hasonlóan ezúttal is 23 órakor lesz. Ennek ellenére, akárcsak Németországban, a korai urnazárást követően már Ausztriában is közzétették az első prognózisokat
Az ORF jelentése szerint a szavazatukat leadók megkérdezés alapján
a győztes az ellenzéki Osztrák Szabadságpárt (FPÖ), amely hosszú idő óta jelentős fölénnyel vezeti az osztrák parlamenti pártok népszerűségi listáját.
Az egykori kormánypárt az akkori alkancellár, Heinz-Christian Strache nevéhez fűződő hírhedt lehallgatási Ibiza-botrány miatt 2019-ben ellenzékbe kényszerült. A felmérések azonban már korábban bizonyították, hogy az FPÖ talpra állt, amit a mostani EP-választás eredményének előzetes előrejelzése is bizonyított. A párt eszerint a szavazatok 27 százalékát szerezte meg, maga mögé utasítva Karl Nehammer kancellár pártját, a konzervatív Osztrák Néppártot (ÖVP). Az előrejelzés szerint az ÖVP a voksok 23.5 százalékával alig előzi meg az ellenzéki Osztrák Szociáldemokrata Pártot, amely a szavazatok 23 százalékára számíthat.
Az ÖVP jelenlegi koalíciós partnere, az az osztrák Zöld Párt a voksok 10,5 százalékára tehet szert, akárcsak az ellenzéki liberális párt, a NEOS. A becsült eredmények szerint a többi, a választáson induló párt "nem rúghat labdába".
Az első értékelések szerint az FPŐ egyértelmű győztes, megerősítve esélyeit arra, hogy az őszi parlamenti választás fölényes győztese legyen.
A prognózis szerint az Európai Parlamentben az FPÖ az 2019-ben szerzett szavazatok 9,8 százalékos növelésével az EP-mandátumainak számát hárommal növelheti, míg az ÖVP két mandátumot veszíthet. Az osztrák parlamenti pártok eddig 20 mandátummal rendelkeztek az EP-ben, közülük a legtöbbel az Osztrák Néppárt. Az előrejelzés szerint az osztrák pártok EP-mandátumainak száma eggyel növekedhet.