Infostart.hu
eur:
379.08
usd:
319.48
bux:
130202.21
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Petr Pavel nyugalmazott tábornok, a NATO Katonai Bizottságának volt elnöke, független elnökjelölt az egyik vetélytársával, Danuse Nerudová közgazdásszal, a brünni Mendel Egyetem volt rektorával prágai rádióvitájukon a cseh elnökválasztás kétnapos első fordulójának első napján, 2023. január 13-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Martin Divisek

Motorbalesetet szenvedett a cseh elnök

Petr Pavel sérülései nem súlyosak, de kórházba szállították megfigyelésre.

Az elnöki hivatal azt ígérte, hogy amint több információval rendelkeznek az eset körülményeivel és az elnök állapotával kapcsolatban azt nyilvánosságra hozzák – írja a Portfolio a Reuters-re hivatkozva.

A rendőrség annyit közölt, hogy a balesetet nem vizsgálják, mert nem közúton, hanem egy zárt versenypályán történt, a BBC szerint feltehetően egy BMW R1200 GS motorral versenyzett – olvasható a 444.hu-n.

A 62 éves Pavel, a cseh hadsereg korábbi főnöke és magas rangú NATO-tisztviselő tavaly lépett hivatalba, és azóta is űzi hobbiját, a motorozást. Tavaly egyébként bocsánatot kellett kérnie, miután sisak nélkül látták motorozni.

Címlapról ajánljuk
„A liberális demokrácia kezdi felzabálni saját magát” – Schiffer András az Arénában

„A liberális demokrácia kezdi felzabálni saját magát” – Schiffer András az Arénában

Anti-imperialistaként kutyakötelessége az embernek tiltakozni az ellen, hogyha valaki azt gondolja, egy meghatározó ország elnökeként elrendezheti más országok sorsát, de azzal sem ért egyet, hogy Donald Trumppal ellentétben az európai politikában a döntések nem megszemélyesíthetők. Schiffer András ügyvéd, korábbi országgyűlési képviselő, az LMP alapítója és korábbi társelnöke beszélt erről az InfoRádió Aréna című műsorában.

Marad az árrésstop

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentéseket tett a kátyúhelyzetről, a rezsistopról, az árréskorlátról, a nemzeti petícióról és az ukrán fenyegetésről is, majd Vitályos Eszter kormányszóvivővel együtt újságírói kérdésekre is válaszoltak. A gödi Samsung-gyár ügyében Gulyás Gergely kérdésre válaszolva azt mondta, egy hatósági ügyből akar a sajtó politikai ügyet kreálni.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
Elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütik a szoftvercégeket

Elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütik a szoftvercégeket

A japán Nikkei és a dél-koreai Kospi index is új történelmi csúcsra emelkedett ma, a nyitás után pluszba lendültek az európai és az amerikai piacok is. A befektetők elsősorban a vállalati gyorsjelentésekre és a délután megjelenő amerikai makroadatra figyelnek, a heti friss munkanélküli segélykérelmek számáról kapunk mag friss statisztikát. A magyar tőzsdén az OTP és a Magyar Telekom nagyot emelkedett, és ütik a 4iG-t és a Rábát. Estére elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütik a szoftvercégeket. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×