eur:
407.51
usd:
386.56
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő
Nyitókép: Pexels

Inkább nem ad el jegyet a vészkijárat mellé egy légitársaság

A dél-koreai Asiana Airlines döntése azt követően született, hogy egy férfi a magasban nyitotta ki egy járatukon a vészkijáratot.

Az Airbus A321-200-as típusú repülőgépekkel teljesített járatokon bizonyos vészkijárat mellett található ülések üresen maradnak a társaság jövőbeli járatain - írja a CNN. Az erről szóló döntést vasárnap tette nyilvánossá a társaság.

A 174 ülőhelyes modelleken a 26A ülésre nem ülhet utas, a 195 üléses gépeken pedig a 31A marad üresen. Ezek a helyet a gép közepén találhatók, balra a folyosótól, a vészkijárat közvetlen szomszédságában.

"Ez biztonsági óvintézkedés, akkor is érvényes, ha a járat tele van"

- áll a közleményben. A folyosó jobb oldalán található vészkijárat melletti ülésen légiutas-kísérők ülnek fel- és leszálláskor.

A döntés hátterében az az esemény állhat, ami péntek délután történt: egy utas kinyitotta az Asiana Airlines egyik gépének vészkijárati ajtaját, közvetlenül azelőtt, hogy az leszálláshoz készülődött volna a dél-koreai Daegu repülőterén - közölte a légitársaság egyik illetékese. A férfit letartóztatták, később azt mondta, nagyon nagy stressz alatt állt, mert nemrég elvesztette az állását, légszomja volt és mielőbb ki akart szállni a gépből.

Az esetről készített videó alapján a gép testében szél fütyült,

az ijedt utasok pedig székeik karfáját markolászták.

A gépen 200 ember tartózkodott, közülük 194 volt utas. 12 szenvedett kisebb sérüléseket, közülük kilencet küldtek daegui kórházba.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×