eur:
408.11
usd:
375.12
bux:
73837.78
2024. november 4. hétfő Károly
A 2020. május 12-én kiadott képen a Ryanair ír diszkont légitársaság repülőgépei állnak az angliai Stanstead repülőtéren 2019. augusztus 22-én. Sajtójelentések szerint a Ryanair ezen a napon bejelentette, hogy járatai 40 százalékát újraindítja júliustól. A koronavírus-járvány miatt kötelezővé teszik a védőmaszk viselését, valamint az utasoknak több adatot kell szolgáltatniuk a tartózkodási helyükre vonatkozólag.
Nyitókép: MTI/EPA/Will Oliver

Az EU nem tiltja a különadók áthárítását

A közlekedésért felelős EU-biztos ismertette a vonatkozó szabályokat a Ryanair magyarországi áremelése kapcsán.

Beleütközik-e bármilyen rendelkezésbe az, ha egy légitársaság az utasokra hárítja át a különadót? Ezt a kérdést tette fel Ujhelyi István MSZP-s európai parlamenti képviselő a közlekedésért felelős uniós biztosnak. A válaszról beszámoló hvg.hu közölte: Adina Valean azt írta, a hatályos rendelet egyetlen rendelkezése sem akadályozza meg a légitársaságokat abban, hogy az adókat átvigyék a jegyárba, amennyiben ez átlátható és megkülönböztetésmentes módon történik.

Hozzátette: ha egy országban ilyen adóáthárítás történik, akkor a helyi fogyasztóvédelmi hatóság azt értékelheti, hogy a szerződési feltételekben megfelelően tájékoztatták-e az utasokat minderről.

Az ügy előzménye, hogy a magyar kormány nyomatékosan azt kérte a különadóval sújtott ágazatokban működő cégeket, hogy ne hárítsák át a plusz terhet a lakosságra. A Ryanair azonban bejelentette, hogy továbbterheli a fizetendő pénzt az utazókra, és az árakat emelték is azóta. A magyar fogyasztóvédelem 300 millió forint büntetést rótt ki a diszkont légitársaságra, amely fellebbezett a döntés ellen. A legutóbbi, kapacitásszűkítő budapesti bejelentéskor Michael O’Leary vezérigazgató ismét közölte: a Ryanair nem fogadja el a kormány azon érvelését, hogy az adót nem a légitársaságra, hanem a földi kiszolgálókra vetették ki, ugyanis azok a fizetendő összeget továbbhárították a Ryanairre.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×