eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Egészségügyi dolgozó előkészíti a fecskendőt, mielőtt beolt egy katonát az AstraZeneca brit-svéd gyógyszeripari vállalat Indiában gyártott és Covishield néven forgalmazott koronavírus elleni vakcinájával az ukrajnai Kramatorszkban lévő katonai támaszponton 2021. március 2-án.
Nyitókép: MTI/AP/Jevhen Maloletka

Októbertől újra exportál oltást India

A szomszédos országokat és a COVAX-et helyezi előtérbe az első eladásoknál. A Covishield exportját még áprilisban függesztették fel az indiai koronavírus-helyzet miatt.

Tavasz óta megháromszorozódott az ország oltásgyártási kapacitása, októberre a négyszereződés elérése a cél, így már havonta 300 millió adagot tudnak majd készíteni. A felesleget fogják eladásra kínálni, de ennek mennyisége egyre nagyobb lehet, az utolsó negyedévben akár az egymilliárd adagot is meghaladhatja majd az összesen elkészült vakcinamennyiség, mivel feltehetően újabb gyártók – közte a Biological E – is engedélyt kapnak oltásukra, írja a CNN.

"Segíteni fogunk más országoknak és a COVAX felé is teljesítjük kötelezettségeinket" - nyilatkozta Mansukh Mandaviya indiai egészségügyminiszter.

India az exportstopot megelőzően 66 millió adagnyi vakcinát importált közel száz országba.

A negyedik negyedévben újrainduló vakcinakivitelről szóló bejelentés Narendra Modi miniszterelnök e heti washingtoni látogatását előzi meg, ahol négy ország - az Egyesült Államok, India, Japán és Ausztrália - vezetőinek csúcstalálkozóján valószínűleg az oltóanyagokról tárgyalnak majd.

India decemberig szeretné beoltani mind a 944 millió felnőtt lakosát. Eddig a felnőttek 64 százaléka kapott már legalább egy, 22 százaléka pedig két adagot. Az átoltottság nagyot ugrott a múlt hónapban, főként azért, mert a világ legnagyobb oltóanyaggyártója, a Serum Institute of India az áprilisi szintről több mint háromszorosára, havi 200 millió adagra növelte az AstraZeneca oltóanyagának indiai verziója, a Covishield termelését. Az indiai cégek olyan kapacitást hoztak létre, amellyel évente közel 3 milliárd adag vakcinát tudnak előállítani.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×