export
Itt a vége a műanyagszemét exportjának
Az Európai Unió megtiltotta a nem újrahasznosítható műanyagok exportját.
KSH: nőtt az export
Októberben 894 millió euró volt a külkereskedelmi többlet,
Hasított októberben a magyar export
Októberben az export euróban számított értéke 1,5, az importé 6,8 százalékkal kisebb volt az egy évvel korábbinál. Az exporttöbblet tavaly októberhez képest 516 millió euróval 896 millió euróra nőtt – jelentette első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Egy évvel a kitörés után ezek a járványszámok Kínában
A Föld legnépesebb országa kicsit másképp számol, mint mások.
A gumikesztyű lett az év üzlete, de lehet, hogy nem jut a kórházaknak
A gumikesztyű gyártásával, kereskedelmével foglalkozó cégek hatalmasat szakítottak az idén. A kereslet a koronavírus-járvány miatt megugrott, gondot az okoz, hogy a termelési kapacitást csaknem egy év alatt lehet a kívánt szintre növelni és a maszkkal ellentétben házi gyártás itt nem lehetséges, így hiány alakul(hat ki.
Egymilliárd forintos pluszkeret a külföldre is dolgozó kkv-knak
Kanyarban kell előzni, ismételte meg a korábbi szlogent az intézkedés bejelentésekor Szijjártó Péter.
Az idén is romlott Magyarország külkereskedelmi mérlege
Magyarország idei importja és exportja is kisebb a tavalyinál, de nagyobb a tavaly előttinél az első nyolc hónapok összevetése alapján, a friss mérleg viszont rosszabb a 2018-asnál és a 2019-esnél is.
Komoly gondban lehetnek a magyar mézfogyasztók
Minimum 50, de inkább 70 százalékkal fog emelkedni a méz ára, ugyanis nagyon rossz volt 2020. A hazai méztermés nagy részét külföldre adják el a méhészek, így az is előfordulhat, hogy nem lesz a boltokban hazai méz 2021 év elejére. Az Agrárminisztérium szerint, a gyengébb termés ellenére is lesz elég méz.
A raktárkészlet tartja sakkban a magyar húsforgalmazókat
Az afrikai sertéspestis németországi megjelenése után elrendelt exporttilalom miatt raktárban ragadt húst a cégek dömpingáron teríthetik, ezzel pedig lenyomják a hazai húsfeldolgozók árait.
Nagyon felpörgött a kínai export augusztusban
A vártnál sokkal jobb - másfél éve a legmagasabb - dollárban számolt exportérték adatokat közölt Kína, miközben az importérték továbbra is elmarad a tavalyitól, és már második hónapja zsugorodik.
A külügy is besegít a vetőmagexportba
Elsősorban keleti piacokon lehet majd könnyebben teríteni ezt az "agrár-alapterméket".
Júniusban már éledezett az ipar
Az ipari termelés volumene 7,8 százalékkal maradt el júniusban az egy évvel korábbitól a járvány hatásai miatt, az előző hónaphoz viszonyítva azonban már 17,1 százalékos növekedést mért a KSH. A tavalyit minimálisan meghaladó új rendelésállomány további növekedésre utal.
György László: meghaladhatja a várakozásokat a gazdaság idei teljesítménye
A kormány folyamatosan értékeli a nemzetközi helyzetet, ezek alapján pedig kedvezőnek látja az ország, és a legfontosabb magyar exportpiacok kilátásait - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságszabályozásért és stratégiáért felelős államtitkára.
A világ idén eddig inkább az orosz aranyat vette a földgáz helyett
1994 óta most fordult elő először, hogy a negyedéves aranyértékesítés meghaladta a földgázexport értékét.
Nagyot csökkent a külkereskedelem
Áprilisban az euróban számolt export 37,9 százalékkal, az import 28,4 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól - jelentette kedden első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Elemző: Magyarországon összeroppant a külkereskedelmi forgalom
Hornyák József (Portfolio) abban bízik, hogy az áprilisi adatok nem ismétlődnek meg egyetlen további hónapban sem, de őszre-télre van mitől félni.
A következő hiánytermék a fokhagyma lehet
Kína leállása a fokhagymapiacon is felfordulást és az új szezonig hiányt okoz, árrobbanást várnak az európai termelők.
Termelői áremelkedést hozott a járvány márciusban
Az ipari termelői árak összességében 4,3 százalékkal voltak magasabbak a tavaly márciusiaknál - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH), hozzátéve, hogy az árak alakulásában a koronavírus járvány miatti forintgyengülés és az olajáresés hatása egyértelműen érezhető. Az élelmiszeripar belföldi áremelkedése 8,5 százalékos volt tavaly márciushoz képest.
Újabb gyógyszerek Magyarországról való kivitelét tiltották meg
Péntek este hattól hat hónapig nem lehet exportálni számos antibiotikumot, kábító hatású fájdalomcsillapító és altató szert.
Percről percre - csütörtökön sem lassított a koronavírus
Már a Vatikánban is bent van. Itthon gyökeresen megváltozott a matektanítás (is), Budapest utcái reggel gyakorlatilag üresek, leállt egy fontos magyar gyógyszeralapanyag exportja. A koronavírus minden fontos csütörtöki híre - itt!