eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
A Facebook amerikai alapítású közösségi hálózat ikonikus, felfelé mutató hüvelykujjat ábrázoló emblémája a Kalifornia állambeli Menlo Parkban 2020. június 29-én. A gyűlöletbeszéddel és hamis információkat tartalmazó posztokkal kapcsolatos üzletpolitikája miatt egyre több cég jelenti be, hogy nem hirdet tovább a közösségi oldalon.
Nyitókép: John G. Mabanglo

Dörzsölheti a tenyerét a Facebook, de…

Visszadobta az amerikai Szövetségi Kereskedelmi Bizottság és további 48 amerikai állam beadványait a bíróság abban az ügyben, melyet a Facebook monopolhelyzetének megszüntetése érdekében indítottak a felperesek tavaly decemberben. A bizottságnak egy hónapja van, hogy jogilag megalapozottabb anyagot terjesszen elő.

A bíróság visszadobta az amerikai Szövetségi Kereskedelmi Bizottság (Federal Trade Commission, azaz FTC) és 48 állam keresetét, mely a Facebook monopolhelyzetének megállapítását, illetve a cég feldarabolását kérte a testülettől. A hírre a Facebook részvényei azonnal szárnyalni kezdtek a tőzsdén, a cég értéke ezzel a történelem során

először lépte át az ezermilliárd dolláros álomhatárt

– írja a HWSW informatikai hírmagazin.

A közösségi oldal ellen két eljárás is indult tavaly decemberben, egy a WhatsApp, egy pedig az Instagram felvásárlása kapcsán. Az államok és a bizottság mindkét esetben azzal vádolják a Facebookot, hogy a két platformot azért vásárolta fel, hogy azok birtokában monopol helyzetet alakítson ki a piacon, teljesen ellehetetlenítve a kisebb konkurenseket.

Az ügyben eljáró bíró döntésében közölte, az FTC beadványa nem támasztja alá kellően azt, hogy a Facebook visszaélt volna erőfölényével a piacon, a jogilag nem megfelelően előkészített beadvány alapján így per nem indítható. Az FTC ugyanakkor

július 29-ig haladékot kapott egy újabb, jogi szempontból megalapozottabb beadvány elkészítésére.

A bíróság az államok beadványát emellett azzal utasította el, hogy túl sok idő telt el azóta, hogy a Facebook felvásárolta a WhatsAppot és az Instagramot (előbbi 2014-ben, utóbbi 2012-ben került a céghez), így azoknak korábban kellett volna élniük a jogorvoslati lehetőséggel. Utóbbi ügyben nincs lehetőség újabb indítvány benyújtására.

Címlapról ajánljuk
Kempf Zoltán egy időre háttérbe szorítja az influenszerkedést, és megcélozza az olimpiát

Kempf Zoltán egy időre háttérbe szorítja az influenszerkedést, és megcélozza az olimpiát

A világbajnok BMX freestyle-os néhány évre abbahagyta a versenyzést, de amikor a sportága bekerült az olimpiai programba, hamar visszatért. A népszerű influenszer az InfoRádióban elmondta: a BMX freestyle-ban nem lehet előre jósolni vagy esélyeket latolgatni, sok tényezőtől, körülménytől függ, hogy sikerül egy-egy verseny, de a kvótaszerzés lesz a célja a júniusi, budapesti olimpiai selejtezőn.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×