eur:
411.23
usd:
392.84
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
A Hszinhua hírügynökség által 2020. december 31-én közreadott képen egészségügyi dolgozó nézi a Sinopharm kínai állami gyógyszergyártó egyik leányvállalata által a koronavírus ellen kifejlesztett oltóanyagot tartalmazó fecskendőket a cég egyik pekingi üzemében december 25-én. A vakcina inaktivált, vagyis az emberi sejtekben szaporodásra nem képes vírust tartalmaz. Az oltóanyag feltételes forgalmazási engedélyt kapott Kínában.
Nyitókép: MTI/AP/Hszinhua hírügynökség/Zhang Yuwei

Itt az újabb nehézség: nem csak az oltóanyag érkezése fogja vissza a vakcinázást

Korábban az Egyesült Államokban, most Japánban okoz gondot a fecskendőhiány. Több millió adag oltóanyag veszhet kárba emiatt.

A japán kormány most komoly problémával küzd az oltási kampányában: megrendeltek 72 millió ember beoltására elegendő Pfizer/BionTech vakcinát, de az oltóanyagok hatoda kárba veszhet, ha nem szereznek időben speciális fecskendőket – írja a portfolio.hu.

A Pfizer/BionTech ampulláiból hat adag nyerhető ki, de csak speciális fecskendők segítségével. Ebből van hiány Japánban. Ha nem sikerül ezt orvosolni, akkor akár 144 millió adag hatoda mehet a kukába, ez a legrosszabb esetben 24 millió adagot jelenthet.

A japán kormány gyorsan megrendelte a gyártóktól a speciális, úgynevezett alacsony holttérfogatú, azaz az oldatokat pontosabban felszívni és kibocsátani képes fecskendőket, ők azonban nem tudják elég gyorsan felpörgetni a termékeik előállítását. A hagyományos fecskendőkből van elég, de azokkal hét helyett csak öt adag szívható fel ampullánként.

Már akinek: mint arról korábban írtunk, egy finn nővér hét adagot is ki tud facsarni egy ampullából.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Egyre közelebb a 100 000 dolláros bitcoin - Mi történik ma a piacokon?

Egyre közelebb a 100 000 dolláros bitcoin - Mi történik ma a piacokon?

Felemás hangulatban telt a kereskedés ma reggel Ázsiában, ezt követően pedig stagnálással kezdődhet a nap Európában. Az aranynak eközben 2023 októbere óta a mostani lehet a legerősebb hete, mivel a piaci szereplőket aggasztja az ukrajnai háború eszkalációjának veszélye. Érdemes eközben a bitcoinra is figyelni, az árfolyam már közelíti a 100 000 dolláros szintet. Gazdasági események szempontjából az európai BMI-adatoknak lesz ma jelentősége, míg idehaza a beruházások alakulásának közlésére lesz érdemes figyelni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×