Infostart.hu
eur:
385.73
usd:
331.3
bux:
120651.59
2026. január 14. szerda Bódog
A 2020. november 20-án, a Biontech német biotechnológiai gyógyszercég által közreadott, dátum nélküli képen egy ampulla BNT162b2 elnevezésű, az új típusú koronavírus ellen védelmet nyújtó vakcinát tart a kezében egy ember a németországi Mainzban. Sajtóértesülések szerint ezen a napon a Biontech és a Pfizer amerikai gyógyszeripari vállalat a vakcina sürgősségi jóváhagyását kérte az amerikai Élelmiszer-, és Gyógyszerfelügyelettől (FDA).
Nyitókép: MTI/Biontech SE/EPA

Hiánytermék a koronavírus-vakcina, új gyárban bíznak a németek

Németország több mint 130 millió adag koronavírus elleni vakcinát fog kapni, ami elegendő lesz mindenki számára - jelentette ki Jens Spahn német egészségügyi miniszter szerdán Berlinben.

A tárcavezető közölte, hogy az amerikai Moderna gyógyszeripari vállalat oltóanyagának első szállítmánya várhatóan a jövő héten érkezik Németországba. Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) egyébként a nap folyamán forgalmazásra ajánlotta az Európai Unióban a Moderna vakcináját.

Mint mondta, megértéssel fogadja, hogy az embereknek kérdéseik vannak, ha nem minden úgy működik, ahogy azt remélték. Hozzátette, hogy a problémákat meg kell oldani.

"Több mint elegendő oltóanyagot rendeltünk mindenki számára" - hangsúlyozta. Úgy fogalmazott, hogy

a rendelt mennyiséggel nincs gond, a vakcina azonban hiánytermék.

Amennyiben a BioNTech vállalata tervek szerint februárban beindítja a marburgi üzemben a gyártást, akkor jelentősen fokozható lesz a vakcinatermelés, ezzel pedig a már megrendelt oltóanyag minél gyorsabb kiszállítása lehetővé válik.

Spahnt saját pártjának, a kereszténydemokrata CDU-nak a soraiból is bírálatok érték azért, mert az ország kevés oltóanyagot szerzett be és lassú az oltások üteme. Szerdai sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: jelentős a bizalom közte és Angela Merkel kancellár között a mostani különleges válsághelyzetben.

Németországban eddig 1 823 048 az azonosított fertőzöttek száma, közülük 36 869-en hunytak el a betegség követzkeztében. A gyógyultak száma 1 472 311.

Címlapról ajánljuk
Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

„Alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államok és Dánia között Grönland jövőjéről, de folytatódnak a tárgyalások a vita rendezése érdekében – jelentette ki Lars Lokke Rasmussen dán külügyminiszter Washingtonban szerdán éjjel, miután Grönland külügyminiszterének oldalán tárgyalt J. D. Vance amerikai alelnökkel és Marco Rubio külügyminiszterrel. Az Egyesült Államoknak továbbra is célja a Grönland felletti ellenőrzés megszerzése – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök a tárgyalások után.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Szakadatlan a feszültség a Közel-Keleten. Sajtóhírek szerint Donald Trump több opciót is mérlegelhet egy Irán elleni esetleges katonai beavatkozás kapcsán, miközben a teheráni rezsim brutálisan lép fel az országszerte zajló tüntetésekkel szemben. A német hatóságok arra figyelmeztetik a légitársaságokat, hogy kerüljék el az iráni légteret, a brit kormány pedig ideiglenesen bezáratta teheráni nagykövetségét a Politico értesülései szerint.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×