eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
Donald Trump amerikai elnök szájmaszkot visel a Walter Reed katonai egészségügyi központban tett látogatásán a Maryland állambeli Bethesdában 2020. július 11-én. A koronavírus-járvány leginkább az Egyesült Államokat sújtja, eddig 3 355895 fertőzöttet regisztráltak, és 137 405-en életüket veszítették.
Nyitókép: MTI/AP/Patrick Semansky

Visszarúghat a kampányhajrában, ha a Donald Trumpnak kedvező cikkeket tiltja a közösségi média

Csizmazia Gábor, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Amerikai Tudományok Kutatóintézete vezetője szerint kimutatható a nagy techóriások liberális - amerikai pártviszonyokra fordítva: demokrata - részrehajlása, de ebből a hivatalban lévő elnök akár profitálhat is.

Szavazatot hozhat Donald Trumpnak az amerikai elnökválasztáson, hogy a közösségi oldalak nem engedik posztolni a Biden család korrupciójáról szóló cikket; ez mobilizálhatja a republikánus szavazókat - vélekedett az InfoRádióban Csizmazia Gábor, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Amerikai Tudományok Kutatóintézete vezetője.

"A demokraták és a republikánusok egyaránt tudnának panaszkodni a Google-ra vagy épp a Facebookra;

  • a demokraták azért haragszanak a Facebookra, mert a 2016-os elnökválasztáskor a Clinton-kampányhoz kapcsolódó botrányokat nem igazán tudta megállítani a Facebook,
  • a republikánusoknak pedig az a bajuk, hogy kimutatható, a nagy techóriások inkább a liberális oldal felé húznak"

- ecsetelte a szakértő.

Közben viszont a közösségi platformok azt próbálják hangsúlyozni, hogy nem szeretnék, ha rajtuk keresztül zajlana a kampány, és még a látszatát is el akarják kerülni a pártosság látszatát. Ám a New York Post című lap által a Biden család korrupciójáról készített cikket a Facebook eltávolította, mondván, nincs bizonyítva, ez viszont mintha a kampányba való beavatkozásnak tűnne azok után, hogy korábban nem volt hasonló érzékenység. Erről Csizmazia Gábor így vélekedett:

"A Facebook azt csinálta, hogy blokkolt minden url-t, amelyen a cikk megjelent, a Twitter pedig még a Fehér Ház sajtószóvivőjét is letiltotta, korlátozva a szólás szabadságát.

A Donald Trump kárára történt kiszivárogtatások, híresztelések viszont korábban mintha nem zavarták volna a felületeket" - jegyezte meg.

Hogy ezen eldőlhet-e az elnökválasztási kampány az Egyesült Államokban, arról Csizmazia Gábor úgy látja, a demokrata oldalon aligha változik a szavazók hozzáállása, mozgósító ereje a republikánusok körében lehet csak a tendenciának.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Oeconomus kiszámolta, mi az olimpikonná válás ára

Oeconomus kiszámolta, mi az olimpikonná válás ára

A nagy nemzetközi sportesemények kapcsán általában a közvetlenül látható eredményeket értékeljük, vagyis a kimagasló sportteljesítményt, ugyanakkor sokan felhívják a figyelmet arra a hosszú évekig tartó munkára és a kitartásra is, amely egy-egy teljesítmény mögött áll – ez áll az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében, amely az olimpikonná válás árát vizsgálta.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×