eur:
394.29
usd:
370.35
bux:
65674.41
2024. április 18. csütörtök Andrea, Ilma
Nyitókép: Pixabay

Szlovénia újabb szigorításokat tervez

Horvátországban pedig kedvező hírekről számoltak be.

A szlovén kormány elfogadta a legújabb gazdaságélénkítő csomagtervet, amelyről a parlamentnek a jövő héten kell szavaznia. A törvényjavaslat meghosszabbítja azokat az intézkedéseket, amelyek a rövidített munkaidőre és bérkompenzációra, valamint a munkahelyek védelmére vonatkoznak, továbbá rendelkezik az egészségügy és a szociális intézmények finanszírozásáról.

Szlovéniában a kormány által közzétett adatok szerint szerdán 122-vel 4816-ra nőtt az azonosított fertőzöttek száma. Kedden még 136 új esetről számoltak be.

Két új haláleset történt, így a járvány eddigi elhunytjainak száma 144-re emelkedett. A diagnosztizált betegek közül 63-an vannak kórházban, közülük tizenhármat ápolnak intenzív osztályon. Az aktív fertőzöttek száma 1400.

Vili Beros horvát egészségügyi miniszter a kormány csütörtöki ülésén elmondta: heti viszonylatban

harmadik hete csökken az új koronavírussal fertőzöttek száma az országban.

A fertőzöttek aránya 5,2 százalékkal esett vissza múlt héthez képest, a kórházi ellátásra szoruló betegek száma pedig 13 százalékkal csökkent az aktív fertőzöttek számához viszonyítva. Nőtt azonban a lélegeztető gépre kapcsolt betegek száma, 1,71 százalékkal a múlt héthez képest - mondta a politikus.

Horvátországban az elmúlt 24 órában 232-vel nőtt, és elérte a 15 572-öt az azonosított fertőzöttek száma. Kedden 204 új esetről számoltak be. Négy idős, krónikus beteg hunyt el, így a járvány halálos áldozatainak száma 262-re nőtt, 14 111-en viszont már meggyógyultak. Kórházban kezelnek 266 beteget, közülük 24-en vannak lélegeztetőgépen.

Az aktív betegek száma 1200, és 9329 ember van hatósági karanténban.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Lefordultak az amerikai indexek

Lefordultak az amerikai indexek

Gazdasági információk tekintetében ma az amerikai lakáspiacról közölnek újabb adatot, ez a monetáris politikai kilátások szempontjából lehet érdekes. A héten eddig kedvezőtlenül alakulnak a részvénypiaci folyamatok, elsősorban az Izrael és Irán közötti konfliktus fokozódása nyomta rá a bélyegét a hangulatra, emellett továbbra is ott vannak a ragadós amerikai inflációval kapcsolatos aggályok, amelyek azt a narratívát erősítik, hogy akár hosszabb ideig maradhat a magas kamatszint. A magyar tőzsde ma esett, az európaiak viszont pluszban zártak. A tengerentúlon egyelőre esés látszik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×