eur:
414.01
usd:
396.49
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Alfred Bernhard Nobel svéd kémikusnak, feltalálónak, a róla elnevezett díj megalapítójának mellszobra a 2018-as Nobel-díjak átadási ünnepségén a stockholmi hangversenyteremben 2018. december 10-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Henrik Montgomery

Nobel-díjak: a rossz mellé egy jó hír is érkezett

A koronavírus-járvány miatt 1956 óta először nem rendezik meg Stockholmban a Nobel-díjak átadását követő bankettet, de később kiderült, a díjátadót előreláthatólag megtartják - közölte a Nobel Alapítvány kedden.

Az alapítvány arra készül, hogy december 10-én megtartja a Nobel-díjak átadását Oslóban és Stockholmban is olyan új formában, amely összhangban van a közösségi távolságtartásra vonatkozó korlátozásokkal, és számol azzal, hogy esetleg néhány vagy akár az összes díjazott nem lehet ott személyesen az eseményen - írták. Emlékeztettek arra, hogy korábban, olyan esetekben, amikor egy-egy díjazott nem tudott részt venni az átadón, külképviseleteik segítségét kérték. Ez idén is előfordulhat.

A Nobel-díjak kihirdetésének időpontja - október 5. és 12. között - változatlan marad. A Nobel-hét eseményeinek - köztük a díjazottak előadásainak és a hagyományos koncertnek - pedig a koronavírus-helyzetnek megfelelő formátumokat keresnek - tették hozzá.

Mint a Dagens Nyheter svéd napilap rámutatott, a december 10-i stockholmi banketten hagyományosan mintegy 1300 ember vesz részt.

"Két probléma is van. Ilyen sok embert nem lehet egymás mellé leültetni. És az is bizonytalan, hogy érkezhetnek-e akkor Svédországba emberek" - mondta Lars Heikensten, a Nobel Alapítvány elnöke a napilapnak.

Legutóbb 1956-ban mondták le a bankettet a Magyarország elleni szovjet invázió elleni tiltakozásul, és elmaradt 1907-ben, 1924-ben is - közölte az alapítvány szóvivője.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×