Infostart.hu
eur:
386.37
usd:
333.8
bux:
124410.58
2026. március 25. szerda Irén, Írisz

Ismét százak tüntettek Belgrádban

A megmozdulás résztvevői Aleksandar Vucic államfő tekintélyelvűnek tartott politikája ellen tiltakoztak.

A szombat esti megmozdulás jóval békésebb volt az előző napinál, amikor emberek ezrei erővel próbáltak meg behatolni a törvényhozás épületébe, és megdobálták a rendfenntartó erőket.

A mintegy 500-1000 ember sorakozott fel a parlament épületével szemben az úton, valamint a közeli parkban. Sokan ülve tiltakoztak. A tiltakozással egy időben egy, Koszovó elszakadása elleni menet haladt el a törvényhozás mellett. Résztvevői ikonokkal ékesített táblákat vittek, hangszórókból vallási témájú dalokat sugároztak. A menetet a tömeg megtapsolta.

A helyszínen megjelentek azok a huligánok is, akik a hét elején erőszakos cselekedeteket provokáltak. Kis csoportjuk a parlament környéki utcákat rótták. A rendőrök többüket igazoltatták, néhányukat rabkocsiban elszállították.

A tiltakozások kedden kezdődtek, amikor Vucic elnök bejelentette, hogy kijárási tilalmat készülnek bevezetni a hétvégén a koronavírus elleni küzdelem, a járvány megállítása érdekében. Látva azonban az emberek heves reakcióit Vucic végül visszakozott, és a hatóságok nem vezettek be kijárási tilalmat sem Belgrádban, sem Szerbia más városaiban. A szerb fővárosban azonban korlátozzák a vendéglátóhelyek működését és a tömegrendezvényeken részt vevők számát.

A következő napokban heves, zavargásoktól sem mentes összetűzések törtek ki a tiltakozók és a rendfenntartók között. Agresszív, vélhetően szervezett huligánok is megjelentek a parlamentnél. Elhatoltak az épület körül felállított kordonig, összecsaptak a rendőrökkel, megpróbáltak bejutni a törvényhozás épületébe, miközben megdobálták az épületet védő biztonságiakat.

Egyedült csütörtökön volt békés jellege a megmozdulásnak, amikor is az ülőtiltakozás láthatólag elejét vette az erőszak kitörésének.

Címlapról ajánljuk
Dúró Dóra: kitörési pont lehet az Öböl-országokkal való gazdasági kapcsolat
Aréna

Dúró Dóra: kitörési pont lehet az Öböl-országokkal való gazdasági kapcsolat

A választásig hátralévő időszakra beszélgetéssorozatot indított az InfoRádió, hogy a kutatások szerint a parlamenti bejutásra esélyes pártok politikusait, szakpolitikusait az általános belpolitikai kérdések mellett gazdasági elképzeléseikről és külpolitikai megfontolásaikról is kérdezze. A Fidesz-KDNP, a Mi Hazánk és a DK elfogadta a meghívást, a Tisza nem kívánt élni a lehetőséggel. Dúró Dóra, a Mi Hazánk képviselője, képviselőjelöltje a Mi Hazánk álláspontját ismertette.

Kis benzinkutak: adócsökkentés nem lesz, állami támogatás viszont igen

A kormány nem csökkenti a kis benzinkutak kiskereskedelmi adóját, kidolgoznak ugyanakkor egy támogatási rendszert a kiskutak megsegítésére – erről állapodtak meg a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Független Benzinkutak Szövetségének képviselői. Támogatásra azért van szükség, mert az árszabályozás miatt a kis kutaknak vagy egyáltalán nem, vagy csak minimális hasznuk keletkezik.
inforadio
ARÉNA
2026.03.25. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
„Magyarországon igenis lakhatási válság van, hiába tagadja bárki"

„Magyarországon igenis lakhatási válság van, hiába tagadja bárki"

Amikor az Európai bizottságban a lakhatási válságról beszélünk, Magyarország általában a legrosszabb példa - fogalmazott meg kemény kritikát Joel Schons, a FIEC (Európai Építőipari Szövetség) Lakásügyi Munkacsoportjának elnöke az ÉVOSZ szerdán megrendezett konferenciáján tartott előadásában. A kijelentés Csepeti Ádám, a hazai stratégiai ügyek koordinációjáért felelős helyettes államtitkár ugyanezen az eseményen elhangzott előadására reagált. A politikus a kormány lakáspolitikai terveit ismertette és kijelentette, hogy Magyarországon nincsen lakhatási válság.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×