eur:
410.9
usd:
392.21
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
A velencei Szent Márk tér 2020. június 26-án. Háttérben a Szent Márk-székesegyház.
Nyitókép: A velencei Szent Márk tér 2020. június 26-án. Háttérben a Szent Márk-székesegyház. MTI/EPA/ANSA/Andrea Merola

Koronavírus - Olaszországban továbbra is napi húsz felett a halottak száma

Olaszországban újabb 21-gyel emelkedett a halottak száma egy nap alatt és elérte a 34 788-at az egészségügyi minisztérium által szerda este közölt adatok szerint.

Az aktív fertőzöttek száma 15 255-re csökkent, a gyógyultaké pedig elérte a 190 717-et.

A halottakat és gyógyultakat is számolva a diagnosztizált fertőzöttek száma elérte a 240 760-t. Az utóbbi huszonnégy óra alatt 182 új fertőzöttet szűrtek ki.

Közülük Lombardiában 109-et a korábbi 62 után. Az északi tartományban hatan haltak meg az egy nappal korábbi négyhez képest. A lombardiai Bergamo térségében péntektől megkezdik az ellenanyagszintet mérő vérvizsgálatot a 12 és 17 év közötti fiatalok között is.

A szintén gócpontnak számító Vo' Euganeo teljes lakosságát tesztelték. A 3500 lakosú venetói települést február 23-án két hétre karantén alá helyezték. A vizsgálat eredményét Andrea Crisanti virológus professzor, a padovai egyetem és a londoni Imperial College kutatója a Nature tudományos folyóiratban közölte.

A kutatás kimutatta, hogy Vo'Euganeo lakosságának negyven százaléka tünetmentesen volt fertőzött.

Az adatok szerint a közép-olaszországi Lazio tartományban, ahol a főváros Róma is található, 832 az aktív fertőzöttek száma, közülük 630-an házi karanténban tartózkodnak.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) igazgatója, Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz szerdai sajtótájékoztatóján példamutatónak nevezte Spanyolország és Olaszország fellépését a járvány ellen. Hangsúlyozta, hogy márciusban mindkét ország a koronavírus-járvány tetőzésével küzdött, Spanyolországban napi tízezer új beteget, Olaszországban napi 6500-at szűrtek, mégis sikerült - megfelelő hozzáállással, alázattal és a lakosság együttműködésével - visszaszorítani a fertőzést.

Milánóban szombaton a kórházi ápolók tartanak országos megmozdulást kedvezőbb munkafeltételeket követelve, Rómában pedig a jobbközép ellenzék tüntet. A szervezők bejelentették, hogy megmérik a résztvevők testhőmérsékletét, akik számára kötelező lesz a szájmaszk viselete.

Olaszország egyelőre nem törölte el a karanténkötelezettséget az Európai Unión kívülről érkezők számára. A járvány miatti vészhelyzet egészen július 30-áig érvényben marad. Július 13-án ismét megnyitják a második milánói repülőteret, Linatét is.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×