eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
Washington, 2020. március 27.Anthony Fauci, az amerikai Országos Egészségügyi Intézetek (NIH) fertőző betegségekkel foglalkozó intézetének igazgatója beszél a koronavírus megfékezésén dolgozó kormányzati munkacsoport sajtótájékoztatóján a washingtoni Fehér Házban 2020. március 26-án. Jobbról Mike Pence alelnök. Az Egyesült Államokban 85612 új típusú koronavírusos fertőzöttet regisztráltak, 1301-en életüket veszítették.
Nyitókép: Forrás: MTI/EPA/Pool/Yuri Gripas

Százezernél is több halálos áldozattól tart Amerikában az elnök tanácsadója

Komoly vita után nem zártak karanténba három államot az USA keleti partján, de nagyon durva forgatókönyvre, 100-200 ezer közötti áldozatra készülnek a tengerentúlon.

Több millió megbetegedés és akár 100-200 ezer közé eső halálozási szám is előfurdalhat Anthony Fauci, az amerikai Allergia és Fertőzőbetegségek Nemzeti Intézetének (NIAID) vezetője szerint, aki Donald Trump tanácsadója is - írta a Napi.hu. A szakember a CNN-nek úgy nyilatkozott, hogy a jelenlegi esetszám - ekkor mintegy 124 ezer megbetegedést, és több mint 2200 halottat tartottak nyilván - sokszorosára számítanak.

Elmondta azt is, hogy csak akkor lazítana a korlátozásokon az erre alkalmas helyeken, ha megfelelő tesztelési kapacitásuk lesz, hogy mindenhol a lehető legjobban nyomon követhessék a járvány alakulását.

Fauci arról is beszélt, hogy Donald Trump elnök csak egy nagyon intenzív egyeztetés végén döntött úgy végül, hogy nem helyezi karantén alá New York, New Jersey és Connecticut államokat - csak ebből a három államból 66 ezret jelentettek.

Szerinte még nem annyira súlyos a helyzet, hogy ilyen drasztikus lépésre legyen szükség, a jelen helyzetben ugyanis

a komplett államokat érintő karantén súlyos morálproblémához is vezethetne a lakosságnál,

és jelenleg inkább az utazások korlátozásával próbálják elérni a céljukat.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

2022-ben a légi közlekedés a globális szén-dioxid-kibocsátás 2 százalékát tette ki, és a kibocsátás mennyisége az elmúlt évtizedekben gyorsabban nőtt, mint a vasúti, közúti vagy hajózási szektoré. A fenntartható repülés azonban még hosszú mérföldekre van - állapítja meg jelentésében az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány. Az USA inkább ösztönzőkkel, az EU pedig inkább szabályozásokkal próbálja előmozdítani az átállást.

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×