eur:
410.9
usd:
394.24
bux:
0
2024. december 26. csütörtök István
Boris Johnson brit miniszterelnök a londoni kormányfői rezidencia, a Downing Street 10 bejáratában 2019. október 28-án. Az Európai Unió 27 tagállama ezen a napon elfogadta az Egyesült Királyság kérését, hogy rugalmasan halasszák el az ország kiválását az Európai Unióból 2020. január 31-ig.
Nyitókép: MTI/EPA/Andy Rain

Nem fogja kitalálni, hol gyártják a brexit utáni brit útleveleket

De, ki fogja: bizony, az Európai Unióban - egy francia-holland cég Lengyelországban nyomja a dokumentumokat.

A február 1-jével bekövetkezett brexittel megkezdődő 11 hónapos átmeneti idő egyik fontos történése lesz, hogy Nagy-Britannia lakói megkapják új, brexit utáni útlevelüket, mivel EU-n kívüli országként más szigorodnak a beutazási szabályok az unióba a brit polgároknak.

Az útleveleket hamarosan meg is kapják az igénylők, és mint a The Times utánament, az okmányokat éegy francia-holland cég gyártatja egy lengyel gyárban, Tchew városában, az EU beszerzési szabályai szerint.

A megrendelés mögé egy 11 éves szerződést tettek, értéke pedig 260 millió angol font.

A londoni kormány egyébként azt is elárulta: csupán ez a megrendelés 70 új munkahelyet teremt a szigetországban.

Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. december 26. 21:18
×
×
×
×