eur:
393.84
usd:
367.81
bux:
66376.55
2024. április 25. csütörtök Márk
London, 2017. október 10.A londoni parlament óratornya, a Erzsébet-torony, népszerűbb nevén a Big Ben a felújítási munkálatok közben 2017. október 10-én. A London egyik jelképének tekintett tornyot és a szintén Big Benként ismert nagyharangja augusztus 21-én kondult meg utoljára, és kivételes eseményektől eltekintve a munkálatok négy éve alatt néma marad. (MTI/EPA/Andy Rain)
Nyitókép: MTI/EPA/Andy Rain

Nagy terv a brexit napjára

Közösségi finanszírozás segítségével tenné lehetővé Borisz Johnson brit kormányfő, hogy megszólalhasson a felújítás alatt álló londoni parlament tornyának híres harangja, a Big Ben Nagy-Britannia Európai Unióból való kivonulásának napján, január 31-én.

A 13,7 tonnás harang 2017 óta leginkább néma, mivel a hivatalosan Erzsébet-toronynak nevezett óratornyot felújítják, csak nagyon fontos események idején, például az újév köszöntésekor szólaltatják meg a jellegzetes hangú harangot.

A brit parlament alsóházának egyik bizottsága elutasította Brexit-párti képviselők azon javaslatát, hogy az unióból való kilépés alkalmából is szóljon a harang, mondván, az nagyon költséges lenne.

Johnson kedden a BBC televíziónak adott interjújában elmondta, hogy

500 ezer fontba kerülne, ha január 31-én éjfélkor megszólaltatnák a harangot.

Azonnal felvetette, hogy az ország polgárai adakozhatnának e célból.

"Kidolgozunk egy tervet, így az emberek elősegíthetnék a Big Ben harangjátékának megszólalását. A harangnyelvet elvitték, ezért azt helyre kell állítani, hogy megrendelhessük a Big Ben harangjátékát a Brexit éjszakáján. Ez nagyon költséges" - mondta.

A kormányfő szóvivője közölte, hogy nincs külön kormányalap a pénz összegyűjtésére, de ha mások összegyűjtik az összeget, a kormány tárgyalna a parlament illetékeseivel. "Bármi is történjen, a kormány biztosítani fogja, hogy január 31-et tisztességesen megünnepeljék" - hangoztatta.

Címlapról ajánljuk
Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

A platform jelenleg a legnépszerűbb a fiatalok körében, és amellett, hogy rengeteg időt töltenek el rajta, a megjelenő tartalmak jelentős befolyással vannak a felhasználókra politikailag is. A meghozott törvény arra kényszeríti a kínai vállalatot, hogy amerikai kézbe adja tengerentúli leányvállalatát, ám az államvezetés úgy is dönthet, hogy titkos technológiává nyilvánítja az algoritmust, így viszont 170 millió felhasználó maradhat hoppon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.25. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Alig mozdult az amerikai részvénypiac

Alig mozdult az amerikai részvénypiac

Reggel az ázsiai tőzsdéken kedvező hangulatban telt a kereskedés, ezt követően azonban Európában és Amerikában is elfogyott a lendület délutánra a tőzsdéken. Az üzemanyagárakról szóló bejelentést követően is erős a Mol, az olajcég árfolyama  2 százalékos pluszban zárt. Amerikában kis mértékű, vegyes irányú elmozdulás volt látható. Hasonló témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. április 24. 22:41
×
×
×
×