Infostart.hu
eur:
387.64
usd:
333.79
bux:
120443.1
2026. március 10. kedd Ildikó
Izraeli rakéta becsapódása nyomán keletkezett, vízzel teli krátert néz egy férfi a Gázai övezet déli részén fekvő Hán Juniszban 2019. november 2-án, miután hajnalban Izrael több tucatnyi légicsapással megtorolta a Gázai övezetből indított, előző esti rakétatámadásokat. A légicsapásokban egy 27 éves palesztin gazdálkodó életét vesztette és ketten megsebesültek.
Nyitókép: MTI/EPA/Mohamed Szaber

Izrael háborús készültséget rendelt el az ország déli részén

A helyi rádió arra szólította fel az embereket, csak akkor utazzanak Tel-Avivba és környékére, ha feltétlenül szükséges.

Éjszaka Izrael leszámolt az Iszlám Dzsihád terrorszervezet gázai vezetőjével, Bahá Abu al-Attával, a múlt pénteki gázai rakétatámadások felelősével. A csapásra válaszul a Gázai övezetből rakétákkal támadták meg a környező izraeli területeket. Tel-Avivban is megszólaltak a légvédelmi szirénák - számolt be a katonai rádió.

Ezzel egy időben a szíriai fővárosban, Damaszkuszban megölték az Iszlám Dzsihád ottani vezetőjét.

Izrael déli részén, az övezet negyven kilométeres körzetében háborús készültséget rendeltek el, zárva maradnak az iskolák, de nemcsak az övezetnél, hanem az ország teljes központi területén.
Címlapról ajánljuk
Donald Trump szerint gyorsan csökkenni fog az olaj ára

Donald Trump szerint gyorsan csökkenni fog az olaj ára

Hétfő reggelre 100 dollár főlé emelkedtek az olajárak, azt követően, hogy az Irán elleni háború drámai fordulatot vett a hétvégén.

Orbán Viktor a parlamentben: a DK a következő ciklusban majd kövesse a tévéből az eseményeket!

Hétfőn a parlamentben a miniszterelnök felé záporoztak a kérdések az azonnali kérdések órájában, a ciklus hajrájában a kormányfő állta is a kérdésekre, röviden mindre válaszolt. A parlamentben is megerősítette: védett árak jönnek az üzemanyagoknál, van elég olaj ahhoz, hogy a rendszer kitartson addig, amíg Volodimir Zelenszkij meggondolja magát zsarolásügyben. Kapott kérdést abban a témában is, hogy összeáll-e adott esetben a Mi Hazánkkal egy koalícióba, ha a választási eredmények miatt erre kényszerül. Kijelentette: A magyar érdek az, hogy Ukrajna fennmaradjon.
inforadio
ARÉNA
2026.03.10. kedd, 18:00
Prőhle Gergely
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének programigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×