eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
A brit parlament felvételén Jeremy Corbyn, a Munkáspárt vezetője felszólal a Brexit feltételrendszeréről két nappal korábban kötött megállapodásról tartott vitában a londoni parlamentben 2019. október 19-én. A törvényhozás nem fogadta el a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) feltételrendszeréről kötött megállapodást, és nem járult hozzá a megállapodás nélküli kilépéshez sem. Boris Johnson miniszterelnök ezért formálisan kezdeményezte, de nem írta alá az Európai Tanács elnökének, Donald Tusknak küldött levelében a kiválás halasztását, egy másik levélben ugyanakkor közölte a testülettel, hogy károsnak tartaná a kérés teljesítését.
Nyitókép: MTI/EPA/Brit parlament/Stephen Pike

Új brexit-népszavazást ígért a Munkáspárt

A Munkáspárt kormányra kerülése esetén népszavazást írna ki a brit EU-tagságról, azzal a választási lehetőséggel, hogy Nagy-Britannia maradjon az Európai Unió tagja - mondta a legnagyobb brit ellenzéki erő vezetője.

Jeremy Corbyn a Labour Londonban rendezett választási kampánynyitó rendezvényén felszólalva kilátásba helyezte a privatizált országos infrastrukturális hálózatok, köztük a vasút és a vízközművek köztulajdonba vételét is.

Corbyn a brexitről szólva kijelentette: miután a konzervatív párti kormányok a Brexit-folyamat eddigi három évében kudarcot vallottak, ideje kivenni a döntést a politikusok kezéből, és a népre kell bízni a végső szó kimondását.

A Labour vezetője szerint ha a párt a december 12-ére kiírt előrehozott parlamenti választáson kormányra kerül, "hat hónapon belül rendezi" a brexitet, és a választókra bízza annak eldöntését, hogy Nagy-Britannia egy észszerű megállapodás alapján kilépjen-e az EU-ból, vagy maradjon az Európai Unió tagja.

Corbyn hangsúlyozta: bárhogy döntsön a nép ebben a kérdésben, azt a munkáspárti kormány végrehajtja.

Címlapról ajánljuk

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×