eur:
408.04
usd:
375.18
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Megrepedt úttest az alaszkai Anchorage városa közelében 2018. november 30-án, miután 7-es erősségű földrengés rázta meg a térséget. A földrengés fészke 43 kilométeres mélységben, 12 kilométerre északra volt Alaszka legnagyobb városától.
Nyitókép: MTI/AP/Dan Joling

A földrengés sokkoló képei Alaszkából

Erős, az amerikai földtani intézet szerint 7-es erősségű földrengés rázta meg az alaszkai Anchorage városának térségét, a hatóságok cunami-riasztást adtak ki Alaszka déli partvidékére, de kevéssel ezután visszavonták a figyelmeztetést.

A szökőárriasztás miatt az alaszkai partvidék előtt fekvő, Anchoragetől 400 kilométerre délre található Kodiak-sziget mintegy 6000 lakosát a rendőrség felszólította, hogy húzódjon magasabban fekvő területekre.

A földrengés fészke 43 kilométeres mélységben, 12 kilométerre északra volt Alaszka legnagyobb városától. A városban szemtanúk beszámolói szerint az épületek megremegtek, a lámpaoszlopok és a fák erősen meginogtak a földmozgás hatására. Sok épületkár keletkezett, utak gyűrődtek fel. Az emberek az asztalok alá bújva, vagy a szabadban kerestek menedéket.

A rendőrség közlése szerint jelentős károk keletkeztek a város infrastrukturájában.

"Sok ház és épület megrongálódott. Számos utat és hidat le kellett zárni" - áll a rendvédelmi szervek közleményében.

Egyelőre nincsenek információk sérültekről, vagy halottakról.

Alaszkában évente 40 ezer földrengést regisztrálnak. Az USGS szerint csendes-óceáni tektonikai lemez északnyugati irányba mozogva merül az észak-amerikai lemez alá Alaszka déli részén, illetve az Alaszkai-félsziget és az Aleut-szigetek vonalán. 1964. március 27-én 9,2-es erősségű földrengés rázta meg a térséget, amelynek központja 120 kilométerre keletre volt Anchoragetől. A négy percig tartó földmozgás szökőárt váltott ki, amely 130 életet követelt.

Anchorage, 2018. november 30.
Megrepedt úttest az alaszkai Anchorage városa közelében 2018. november 30-án, miután 7-es erősségű földrengés rázta meg a térséget. A földrengés fészke 43 kilométeres mélységben, 12 kilométerre északra volt Alaszka legnagyobb városától.
MTI/AP/Dan Joling
Megrepedt úttest az alaszkai Anchorage városa közelében 2018. november 30-án, miután 7-es erősségű földrengés rázta meg a térséget. A földrengés fészke 43 kilométeres mélységben, 12 kilométerre északra volt Alaszka legnagyobb városától. MTI/AP/Dan Joling
Anchorage, 2018. november 30.
Földre hullott termékek egy üzletben az alaszkai Anchorage városában 2018. november 30-án, miután 7-es erősségű földrengés rázta meg a térséget. A földrengés fészke 43 kilométeres mélységben, 12 kilométerre északra volt Alaszka legnagyobb városától.
MTI/AP/David Harper
Földre hullott termékek egy üzletben az alaszkai Anchorage városában 2018. november 30-án, miután 7-es erősségű földrengés rázta meg a térséget. MTI/AP/David Harper

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×