Infostart.hu
eur:
384.56
usd:
329.18
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes

Döntöttek: Trump nem titkolózhat

Donald Trump amerikai elnöknek egy bírói döntés értelmében nyilvánosságra kell hoznia, hogy kiket fogadott a floridai Palm Beachen lévő üdülőkomplexumában, a Mar-a-Lago villában.

A döntést egy New York-i bíróság hozta hétfőn, az Állampolgárok a Felelősségért és az Etikáért Washingtonban (CREW) nevű civil szervezet keresete nyomán. A bíró elfogadta a civil szervezet érvelését, miszerint átláthatóságra van szükség az elnök munkájában és környezetében.

"A közvéleménynek joga van tudni, hogy kivel találkozik az elnök és a környezetében dolgozók csapata" - érvelt bírósági beadványában Noah Bookbinder, a CREW igazgatója.

Beiktatása óta Donald Trump többször látogatott a floridai Pam Beachen lévő, Mar-a-Lago nevű luxusvillájába, amelyet "téli Fehér Háznak" keresztelt el, és ahol tekintélyes külföldi vendégeket is fogadott, köztük például a japán miniszterelnököt, a kínai elnököt vagy az izraeli kormányfőt.

A Mar-a-Lagóban bonyolított tárgyalások sok kérdést felvetettek, eddig elsősorban a sajtóban. A többi között azt, hogy megfelelően biztosítható-e a villakomplexum biztonsága, a hivatalos tárgyalások titkossága, illetve, hogy mennyibe kerülhet ez az amerikai adófizetőknek. A CREW az első szervezet, amely az átláthatóság jegyében bírói úton kívánja tisztázni e kérdéseket.

A Fehér Ház közleményben tudatta, hogy készséggel áll rendelkezésre és a megjelölt határidőig - szeptember 8-ig - megküldi a Mar-a-Lagóba látogatók névsorát és a vizitek költségeit. Az elnöki hivatal közleménye kitér arra is, hogy szívesen megküldi a Fehér Házban látogatást tett politikusok és személyiségek névsorát is.

A Mar-a-Lago üdülőkomplexum magánklub, Donald Trump tulajdonában van, ám villáit fizetős klubtagok is látogatják.

Címlapról ajánljuk
Faragó Tamás: a spanyolok feladták a kreatív pólót, Vogel Soma ismét kulcsfigura volt

Faragó Tamás: a spanyolok feladták a kreatív pólót, Vogel Soma ismét kulcsfigura volt

A magyar férfi vízilabda-válogatott a világ- és Európa-bajnoki címvédő Spanyolország legyőzésével bejutott a belgrádi Eb elődöntőjébe, ahol a görögök lesznek az ellenfelek. A Nemzet Sportolója az InfoRádióban elmondta: jó húzás volt Varga Zsolt részéről, hogy a torna elején inkább Csoma Kristóf védett többet, a „negyeddöntővel felérő” spanyolok elleni meccsen viszont végig Vogel Soma volt a kapuban, így megvoltak a tartalékai.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×