Infostart.hu
eur:
386.34
usd:
328.18
bux:
110953.4
2025. december 30. kedd Dávid

Megöltek egy orvost Berlinben

Lelőttek egy orvost Berlinben, az elkövető magával is végzett. A rendőrség szerint nincsen terrorizmusra utaló jel.

Az eset a Berlin délnyugati részén fekvő Lichterfelde városrészben működő Benjamin Franklin egyetemi klinikán történt, az elkövető egy páciens, aki rálőtt egy orvosra, majd végzett magával. Az áldozat életveszélyes sebesülést szenvedett, nem sikerült megmenteni - közölte a német főváros rendőrsége.

A Der Tagesspiegel című berlini lap szerint az eset az arc-, állcsont-, és szájsebészeti fekvőosztályon történt. Az áldozat egy főorvos, a tettes egy idős férfi. Két lövést adott le. A bűncselekmény háttere még ismeretlen, de "hangsúlyozottan nincs szélsőséges-terrorista háttérre utaló jel" - mondta Winfried Wenzel rendőrségi szóvivő.

A Der Tagesspiegel beszámolója alapján a rendőrség nagy erőkkel vonult a helyszínre, a környék valamennyi járőrét a klinikához riasztották és egy különleges bevetési egységet is mozgósítottak, amely az egész épületet átkutatta.

Címlapról ajánljuk
Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Az ázsiai tőzsdéken ma reggel kisebb esést láthattunk, ezt követően Európában óvatos optimizmus volt megfigyelhető, Amerikában pedig kisebb mínuszban zártak a tőzsdék. A nemesfém piacra is nagyon érdemes figyelni az év utolsó napjaiban, ugyanis az ezüst és az arany árfolyama is új történelmi csúcsot döntött az éjjeli órákban, ezt követően azonban egy nagyobb zuhanás vette kezdetét. Gazdasági események szempontjából nem voltak nagy izgalmak, és a potenciális ukrajnai békével kapcsolatos hírek sem mozgatták meg nagyon a részvénypiacokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×