eur:
410.63
usd:
395.13
bux:
0
2024. december 25. szerda Eugénia

Ez mentheti meg Putyint

Az orosz gazdaság leküzdötte a visszaesést, Oroszországban megteremtették a növekedési pályára állás feltételeit - hangoztatta Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön a 20. Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórumon.

Az elnök hangsúlyozta, Oroszország nem fogja korlátozni a tőke mozgását. "A fejlődő piacok közül az orosz pénzügyi piac marad a legnyitottabb" - mondta Putyin.

Szavai szerint az orosz részvénypiac forgalma tavaly és az idei év elején is észlelhetően megnőtt, és egyes ágazatokban a cégek tőkésítése 30-40 százalékkal is emelkedett.

Putyin szerint az orosz gazdaság alkalmazkodott az új feltételekhez, az országban sikerült biztosítani a makrogazdasági stabilitást és jelentősen leszállítani az inflációt, a Bank Rosszii, az orosz központi bank fellépése segített megőrizni az arany- és devizatartalékok magas szintjét. Mint mondta, a rubel rugalmas árfolyamának bevezetése javított a versenyképességen.

Alekszej Miller, a Gazrom elnöke a szentpétervári fórum egyik tanácskozásán kijelentette, hogy a leendő Északi Áramlat-2 gázvezetéken keresztül sokkal olcsóbban érkezhet majd a gáz Európába, mint az ukrajnai tranzitútvonalon át. Elmondta, hogy amíg a meglévő ukrán vezetéken 100 kilométerenként 2,5 dollárba kerül ezer köbméter szállítása, addig a leendő vezetéken ennek csak 2,1 dollár lesz az ára.

Mint mondta, Ukrajnán keresztül 20 százalékkal drágábban jut el a gáz az Európai Unióba, mint a tervezett "északi folyosón" át, emellett annak üzemeltetése is olcsóbb lesz, mint a "középső folyosóé". Miller arra is rámutatott, hogy az Északi Áramlat-2 több mint 2 ezer kilométerrel rövidebb út a Jamal-félsziget és Északnyugat-Európa között, mint az ukrajnai tranzit.

Igor Szecsin, a Rosznyefty olajtársaság elnöke, aki a közvélekedés szerint nagyon közel áll a Kremlhez, egy szénhidrogén-ipari fórumon kijelentette, az olaj- és gázipar számára hasznosabb lenne a republikánus Donald Trump győzelme az amerikai elnökválasztási küzdelemben. Szecsin szerint a demokrata Hillary Clinton valószínűleg a zöld energiaforrásokat részesítené előnyben a fosszilisekkel szemben.

"Tekintettel az amerikai gazdaság globális szerepére az amerikai olaj- és gázipar fejlődésével kapcsolatos bizonytalanság fokozza a világgazdaság fenyegetettségét" - fogalmazott a Rosznyefty vezetője.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Egzisztenciális válságban az európai autóipar - Ez már a mélypont?

Egzisztenciális válságban az európai autóipar - Ez már a mélypont?

Nagyon komoly kihívásokkal néz szembe az európai autóipar, erre az idei év eseményei is rámutattak. A globális piaci verseny, különösen a kínai gyártók térnyerése, az EU-s szabályozás szigorodása, és a gyenge elektromosautó-eladások súlyosbítják az európai szereplők helyzetét, ami létszámleépítésekhez, gyárbezárásokhoz vezetett. Az idei év eseményei rámutattak, hogy ez egy nagyon komoly kihívásokkal terhelt időszak, és nagyon úgy tűnik, hogy az idei ugyan lezárul, gondoknak még koránt sincs vége.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×