Infostart.hu
eur:
382.36
usd:
325.85
bux:
124747.86
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Magyarország három amerikai harcjárművet rendelt

A magyar Honvédelmi Minisztérium három darab Cougar (Puma) típusú járművet rendelt az amerikai Force Protection Inc. vállalattól - jelentette be a cég kedden.

A Force Protection honlapján közölt információ szerint a szerződés 1,3 millió dollár (260,5 millió forint) értékű; a járműveket júniusig kell leszállítani.

"Rendkívüli örülünk, hogy a magyar Honvédelmi Minisztérium részére harcokban bizonyított Cougart szállíthatunk" - mondta Michael Moody vezérigazgató. Az ügylet kapcsán kifejtette: a Cougar világhírű arról, hogy magas fokú túlélést biztosít a benne utazó személyzetnek.

A Force Protection Inc. - mint honlapján olvasható - az egyik vezető amerikai vállalat, amelyik bombabiztos kerekes járművek tervezésével, fejlesztésével foglalkozik. Ezeket a járműveket az amerikai hadsereg és szövetségesei jelenleg is használják a harci övezetekben, egyebek között Irakban.

A Force Protection a 7-12 tonnás, négy- vagy hatkerekű Cougar járműnek két típusát - Buffalo és Cheetah - gyártja. Ezeket felderítési és városi harci műveletekre fejlesztettek ki azzal a céllal, hogy megvédje a személyzetet: a jármű golyóálló, aknabiztos, és ellenáll a házi készítésű pokolgépeknek.

Címlapról ajánljuk
Equilor: három kamatvágás lehet idén, egy még a választások előtt

Equilor: három kamatvágás lehet idén, egy még a választások előtt

2026-ra 3,5 százalékos éves átlagos infláció mellett 2 százalékos gazdasági növekedést várnak az Equilor elemzői. Az elemzők erre az évre három kamatvágást várnak a Magyar Nemzeti Bank részéről, az elsőt márciusra – mondta az InfoRádióban az Equilor vezető elemzője, Aradványi Péter.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Hirtelen megfordult Trump véleménye Zelenszkijről, Oroszország elmondta, meddig folytatódnak a harcok  – Ukrajnai háborús híreink pénteken

Hirtelen megfordult Trump véleménye Zelenszkijről, Oroszország elmondta, meddig folytatódnak a harcok – Ukrajnai háborús híreink pénteken

Ukrajna szívesen segít a NATO-nak kilőni az orosz hajókat Grönland körül – mondta Volodimir Zelenszkij ukrán elnök ma a davosi fórumon. Az Egyesült Államok, Oroszország és Ukrajna megtartja az első háromoldalú tárgyalást a háború lezárásáról a következő napokban – jelentette be Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Davosban. Kijev és Washington az energiaellátó rendszerre vonatkozó fegyverszünetet készül felajánlani Oroszországnak az Egyesült Arab Emírségekben tartandó béketárgyaláson - írta a RBK. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×