Infostart.hu
eur:
352.05
usd:
307.3
bux:
137625.54
2026. június 22. hétfő Paulina

Huszonöt napig hánykolódtak az óceánon

Csodával határos módon élték túl a hajtótörést - mondta két burmai halász, aki 25 napon át sodródott a tengeren egy hűtőládában. A két fiatalt az ausztrál parti őrség találta meg.

Több mint három hete imádkozott a két halász azért, hogy megtalálják. Hajójuk karácsony előtt süllyedt el a Csendes-óceánon, 18 thai és burmai társa nem élte túl a katasztrófát.

Õk ketten azért menekültek meg, mert bemásztak egy műanyag hűtőládába, ahol általában a halat tárolták. Ebben az alkalmi mentőcsónakban lebegtek úgy, hogy esővizet ittak és halmaradékot ettek több mint három héten át - mondják.

Tudósítók megjegyzik: megmenekülésük azért is a csodával határos, mert az elmúlt hetekben ciklonok és monszunesők söpörtek át az Indonézia és Ausztrália közötti tengerszakaszon. Viszont ezzel magyarázható az is, hogy miért volt ivóvizük.

A 22 és 24 éves halászt néhány napja fedezték fel az ausztrál partoktól 60 mérföldnyire, amint egy irodai asztalnál alig nagyobb piros műanyag ládában hánykolódtak. A járőrgépből készített fotón azt látni, hogy vadul integetnek.

Azt követően, hogy kimentették őket, mindketten közel két liter vizet ittak. A mentőcsapatnak elmondták azt is: elhaladtak mellettük hajók, de senki sem vette fel őket. Az egészségügyi vizsgálat után az ausztrál orvosok úgy döntöttek, hogy nem kell kórházban maradniuk.

A rendőrség és a bevándorlási hatóságok, azonban meg akarnak bizonyosodni arról, hogy valóban igaz-e az első hallásra hihetetlen történet. Az ország hajózási hatóságai szerint viszont nincs ok arra, hogy kételkedjenek bennünk. 2006-ban, szintén az ausztrál partoknál mentettek ki három férfit, akik 22 napon át sodródtak a tengeren egy gumicsónakban.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter nyitja az Országgyűlés újabb kétnapos ülését, sorsdöntő szavazások jönnek

Magyar Péter nyitja az Országgyűlés újabb kétnapos ülését, sorsdöntő szavazások jönnek

Hétfőn Magyar Péter miniszterelnök felszólalásával kezdődik az Országgyűlés újabb rendkívüli ülése, ismerteti a vagyonvisszaszerzési hivatalról szóló javaslatot, és hogy hogyan váltják le a közjogi méltóságokat. Kedden egy sor fontos indítványról, így a 110 oldalas korrupcióellenes törvénycsomagról is szavazhatnak – benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×