Infostart.hu
eur:
351.8
usd:
306.89
bux:
137625.54
2026. június 22. hétfő Paulina

Ukrajna feltétellel kész ingyen átengedni a földgázt

Ukrajna kész ingyen átengedni területén az Európának szánt orosz földgázt a tranzitról szóló megállapodás létrejöttéig. Ennek az a feltétele, hogy Oroszország napi 330 millió köbméter földgázt tápláljon a tranzitvezetékbe - egyebek között ezt mondta Viktor Juscsenko ukrán államfő, amikor csütörtökön Londonban tárgyalt Gordon Brown brit miniszterelnökkel.

Az ukrán elnök sajtótitkára közölte, hogy Juscsenko a javaslatot ismertette Dmitrij Medvegyev orosz elnökkel is, amivel telefonon beszélt londoni útja előtt.

Címlapról ajánljuk
Így profitálhatnak kisebb országok az AI-forradalomból

Így profitálhatnak kisebb országok az AI-forradalomból

A mesterséges intelligencia versenye nem csak a Szilícium-völgy és Peking története. Egyes kis országok aktívan keresik a piaci réseket, és néhányan meglepően jól céloznak. Íme, hat ország példája, amely megmutatja, hogyan lehet egy csekélyebb méretű államnak sikeres AI-stratégiája.

Horváth Péter: enyhül a létszámhiány, a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak

A Nemzeti Pedagógus Kar napokban újraválasztott elnöke szerint a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak, és ez érződik a létszámhiány enyhülésében is. Horváth Péter erről az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt, és kifejtette azt is, hogy az alapbérek 20 százalékát differenciált bérekre fordítanák.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×