Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

A japán gazdaság is visszaesett

Japánban 3,1 százalékkal esett vissza az ipari termelés októberben az előző hónaphoz képest. Elemzők 2,5 százalékos csökkenésre számítottak a szeptemberi 1,1 százalékos növekedés után.

A munkanélküliségi ráta 0,3 százalékponttal 3,7 százalékra esett vissza az előző hónapban: a munkanélküliek száma 2 millió 550 ezer volt, 160 ezerrel kevesebb mint 2007 azonos időszakában.

Októberben már a tizedik egymást követő hónapban növekedett az infláció, amelynek mértéke éves összehasonlításban 1,9 százalék lett.

Címlapról ajánljuk
Kiss Róbert Richard a magyar idegenforgalomról: osztrák mintára kellene változtatni

Kiss Róbert Richard a magyar idegenforgalomról: osztrák mintára kellene változtatni

Bécset és Budapest más környékbeli konkurensét nagyobb számban keresik fel azok a gazdagabb turisták, akik kikapcsolódásuk során megvásárolnak olyan termékeket, amelyeket egy átlagos turista nem tud vagy nem akar kifizetni – mondta az InfoRádióban a turisztikai szakújságíró, aki szerint Budapestnek az osztrák főváros lehet a követendő példa. Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség elnöke pedig arról számolt be, hogy hazánk tavaly duplaannyi vendéget fogadott, mint amennyien az országban élnek.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×