Infostart.hu
eur:
387.02
usd:
331.8
bux:
117385.41
2026. január 13. kedd Veronika

Tűzvész fenyegeti a népszerű horvát üdülőhelyet

Több mint 700 hektáron ég péntek óta az erdő a horvátországi Makarska környékén, ahol a város egy részéből vasárnapra virradó éjjel kitelepítették a lakosokat és a turistákat.

Horvát internetes sajtóbeszámolók szerint éjszaka a gyerekeket, az időseket és a betegeket házról házra járva menekítették ki a népszerű dalmáciai üdülőhely külvárosában, Veliko Brdoban, de Zelenikát is veszélyezteti a tűz.

A makarskai riviéra fenyőerdővel körülvett szállodáit szintén kiürítették, többségében cseh és lengyel turisták laktak a hotelekben, akiket a helyiekkel együtt a közeli iskolákba szállították.  Az index.hr hírportál szerint az éjszaka pánik tört ki, miután a tűzoltóparancsnok nem sokkal éjfél előtt a helyi rádióban bejelentette: a tűz továbbterjedését nem tudják megakadályozni.

Az oltáson több mint 240 tűzoltó 88 járművel vesz részt, 50 katona és több száz helybéli is segíti a péntek óta tomboló lángok megfékezését. Több tűzoltó is könnyebben megsérült, éjjel a Makarska és Brela közötti tengerparti főutat le kellett - írta a Novi List internetes oldalán.

A horvát közszolgálati média beszámolói szerint az erős szél igencsak megnehezíti az oltást, bár vasárnap reggelre némileg mérséklődött a vihar, így tűzoltó repülőkkel és helikopterekkel is be tudtak kapcsolódni a munkálatokba.

Éjszaka a helyszínre érkezett a horvát belügyminiszter is, aki azt mondta: a házakat megvédik, semmi ok a pánikra.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×