Infostart.hu
eur:
354.82
usd:
311.45
bux:
138520.15
2026. június 23. kedd Zoltán

Könnyítés a vajdasági magyarok számára

Hétfőtől ingyenes az Európai Unió tagországaiba szóló vízum Szerbia állampolgárai számára - jelentette be a szerb külügyminiszter a nisi televízióban.

Vuk Jeremic azt mondta: várhatóan még az idén életbe lép a vízummentes utazási rend Belgrád és a közösség tagállamai között. Az Európai Unió április végén írta alá a stabilizációs és társulási megállapodást Szerbiával.

A szerződés csak akkor lép hatályba, ha a közösség valamennyi tagállamának parlamentje jóváhagyja azt, és Belgrád teljes mértékben együttműködik a délszláv háborús bűncselekmények ügyében eljáró hágai nemzetközi törvényszékkel.

Az aláírás után Vojislav Kostunica szerb miniszterelnök azt mondta: a májusi választások után megalakuló új kormány első feladta az lesz, hogy megsemmisítse a stabilitási és társulási egyezményt.

Címlapról ajánljuk

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Az Országgyűlés döntött a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×