Infostart.hu
eur:
384.26
usd:
328.85
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Öt amerikai katonát öltek meg Irakban

Két támadásban öt amerikai katona halt meg Irakban. A lázadók is szenvedtek veszteséget: egy hajnali támadásban megölték az al-Kaida egyik helyi vezetőjét.

Szamarrában az al-Kaida terrorhálózat iraki csoportjának egyik helyi vezetőjével végeztek egy hajnali rajtaütésben.

A rendőrség tájékoztatása szerint a férfit egy hete bízták meg az al-Kaida szamarrai akcióinak irányításával. Az amerikai hadsereg egyelőre nem kommentálta az eseményt.

Korábban arról számoltak be, hogy öt amerikai katona halt meg a közel-keleti országban két támadásban. Valamennyien akkor veszették életüket, amikor út mentén elhelyezett pokolgépek robbantak fel.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×