Infostart.hu
eur:
386.21
usd:
329.07
bux:
0
2025. december 31. szerda Szilveszter

Hazaindultak Görögországból a magyar tűzoltók

Hazaindult Görögországból az erdőtüzek oltásában segédkező magyar egység. A 18 tűzoltó és egy orvos a tervek szerint szombat este érkezik meg Magyarországra.

A magyar tűzoltócsoport vezetője elmondta: Évia szigetén az összes erdőtüzet elfojtották, az utolsó helyszínen a magyarok fékezték meg a lángokat Zeta település közelében.

Cziva Oszkár az InfoRádióban szólt arról is, hogy Évia egyes területeire már visszatérhettek a korábban kiköltöztetett lakók, pénteken pedig várhatóan mindenkinek megengedik ezt.

Görögországban közben már mindenütt csillapodott az erdőtüzek hevessége; közvetlenül már egyetlen települést sem fenyegetnek a lángok. A tűzoltók munkáját segíti, hogy a szél erőssége alábbhagyott.

A görögországi erdőtüzekben 64 ember halt meg, a hatóságok szerint a lángokat legtöbbször gyújtogatás okozta.

Címlapról ajánljuk
Olyan változás jön év elején, ami kihatással lesz a magyar áramköltségekre is

Olyan változás jön év elején, ami kihatással lesz a magyar áramköltségekre is

A 2026. január 1-jén hatályba lépő karbonvám (CBAM) hatására jelentősen emelkedhet a nem EU-tag balkáni államokból és Ukrajnából származó, nagyrészt szénerőművekben megtermelt villamos energia magyarországi behozatalának ára. Amint a CBAM hatályba lép, az általa okozott költségnövekedés egyik napról a másikra jelentősen csökkentheti az EU balkáni eredetű villamos energia iránti keresletét, ezzel egyben egy kulcsfontosságú exportbevételi forrástól is elvágva az érintett országokat, és végül arra kényszerítheti az érintett kormányokat, hogy bezárják a rendkívül szennyező és egyre inkább gazdaságtalan széntüzelésű erőműveiket. Értékelések szerint, hacsak a villamosenergia-ágazatra vonatkozó szabályokat nem finomítják, a karbonvám az egész európai árampiaci integrációt és az ellátásbiztonságot is veszélyeztetheti.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×