Infostart.hu
eur:
387.94
usd:
336.19
bux:
122801.94
2026. március 12. csütörtök Gergely

Szlovákiában fokozatosan kivonják a 98-as benzint

Szlovákiában fokozatosan megszüntetik a 98-as oktánszámú benzin gyártását és forgalmazását. A Slovnaft azért döntött a kivonás mellett, mert alacsony a kereslet az üzemanyag iránt, amelyet a tervek szerint a 100-as oktánszámú vált fel.

A Mol Nyrt. tulajdonában álló Slovnaft olajfinomitó Szlovákiában fokozatosan megszünteti a 98-as oktánszámú benzin árusítását, mivel a benzinfajta piaci részesedése túl alacsony, kevesebb, mint egy százalék. A benzinfajtát valószínűleg a 100-as oktánszámú váltja fel a Slovnaft benzinkútjainál.

A társaság kommunikációs igazgatója szerint az új benzin nemcsak oktánszámban különbözik majd a régi üzemanyagfajtától, hanem olyan adalékokat is tartalmaz, amelyek tisztítják a motort, és az autó teljesítményét is növelik.

Más, Szlovákiában jelenlevő olajcégek ugyancsak azt tapasztalják, hogy alacsony a kereslet a 98-as oktánszámú üzemanyag iránt, mivel ezt a benzint használó luxusjárművek száma viszonylag alacsony Szlovákiában.

A Slovnaft a héten a gázolaj árát emelte literenként 30 fillérrel, a benzin ára változatlan maradt, noha a szlovák kormány már egy ideje nyomást gyakorol a cégre az üzemanyagárak csökkentése érdekében.

A kormányfő szóvivője egy lapinterjúban hangsúlyozta: a szlovákiai benzináraknak a legalacsonyabbak között kell lenniük az Európai Unióban. A Slovnaft nem zárkózott el a tárgyalásoktól, ám azzal érvel, hogy az üzemanyag árának alakulása döntő mértékben függ a kőolaj világpiaci árától.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Csicsmann László az Arénában: amíg Irán képes ellenállni, addig a másik két ország sem száll ki

Csicsmann László az Arénában: amíg Irán képes ellenállni, addig a másik két ország sem száll ki

A következő hetekben is folytatódhat a közel-keleti háború; amíg Irán ellenáll és képes a támadásokra válaszolni, addig az Egyesült Államok és Izrael sem száll ki – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csicsmann László Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója. Szerinte a háború az iráni rezsim túlélését is szolgálja.

Orbán Viktor: dokumentálnunk kell, hogy akartunk velük tárgyalni

A kormányfő telefonon igazította el az Ukrajnában tartózkodó, a Barátság kőolajvezeték ügyében küldött delegáció vezetőjét.
inforadio
ARÉNA
2026.03.12. csütörtök, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke, a Fidesz Országos Választmányának elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×