Infostart.hu
eur:
354.54
usd:
311.92
bux:
139812.43
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Izrael együttműködik a Hamász nélküli palesztin kormánnyal

Izrael el fog ismerni egy olyan palesztin kormányt, amelyben nem vesz részt a Hamász szervezet - jelentette ki szombaton Ehud Olmert izraeli kormányfő, mielőtt háromnapos látogatásra az Egyesült Államokba indult.

"Egy olyan palesztin kormány, amely nem a Hamász kormánya partnerünk lesz, és együtt fogunk működni vele" - fogalmazott Olmert, aki szerint az elmúlt napokban olyan realitás jött létre, "amelyet sokáig nem ismertünk, a hosszú diplomáciai erőfeszítések során".

Mahmúd Abbász palesztin elnök szombaton éjszaka hagyta jóvá azt a dekrétumot, amely az új kormány megalakításáról rendelkezik.

Abbász a napokban Szalám Fajjád független képviselőt bízta meg a rendkívüli állapot kormányának létrehozásával. Fajjád pénzügyminiszter volt az iszlamista Hamász és a Nyugat-barát Fatah mozgalom Iszmáil Haníje vezette egységkormányában, amelyet Abbász csütörtökön oszlatott fel, miután a Hamász fegyveresei átvették a hatalmat a Gázai övezetben, Abbász pedig rendkívüli állapotot hirdetett ki. A nyugati kormányokkal jó kapcsolatot ápoló, nagy tiszteletnek örvendő Fajjád az új kabinetben is a pénzügyi tárca élén marad.

A kormánynak tizenkét tagja lesz, és mindegyik miniszter szakértő, illetve független politikus.

Címlapról ajánljuk

A mexikóiak jobban ünnepelték a kapuscserét, mint a góljaikat

Még csak melegített, amikor már majdnem felrobbant a mexikóvárosi Azték Stadion: nagyjából nyolcvanezren várták, hogy pályára lépjen a nagy kedvenc, a 41. évében járó Guillermo Ochoa. A 153-szoros válogatott kapus (Lionel Messihez és Cristiano Ronaldóhoz hasonlóan) a hatodik világbajnokságán szerepel, ezekből a negyedik, amelyen pályára is lépett. Ami a válogatottat illeti, alighanem utoljára.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
MBH: fordulóponthoz érkezhetnek a lakásépítések Magyarországon

MBH: fordulóponthoz érkezhetnek a lakásépítések Magyarországon

Az elmúlt évek visszaesése után élénkülés jelei mutatkoznak a hazai lakásépítési piacon. Bár az átadott lakások száma egyelőre továbbra is alacsony szinten alakul, az építési engedélyek számának jelentős növekedése és a fejlesztői aktivitás erősödése arra utal, hogy a következő években fokozatosan bővülhet a kínálat. A folyamat nemcsak Budapesten, hanem több vidéki nagyvárosban is egyre látványosabb, különösen Debrecenben, Szegeden, Győrben és Nyíregyházán – derül ki az MBH Index legfrissebb újlakás-piaci elemzéséből.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×