Infostart.hu
eur:
387.22
usd:
335.24
bux:
122442.45
2026. március 12. csütörtök Gergely

Pénzbüntetés a plagizáló diákoknak

Több nagy-britanniai felsőoktatási intézmény pénzbüntetést szab ki azokra a diákokra, akik plagizálnak.

Egy tanulmány megállapította, hogy a vizsgált 153 intézményből 19-ben száz és ezer font (37 ezer és 370 ezer forint) közötti büntetést kell fizetniük a rajtakapott diákoknak.

A kutatási eredmények szerint nagy összevisszaság van abban is, hogy milyen büntetés alkalmaznak a különböző szintű csalások esetében: az egyetemeken például 25 fajtája van a plagizálás megtorlásnak. A legkedveltebb büntetési forma a kizárás.

Egy másik felmérés szerint minden hatodik egyetemi hallgató plagizált már.

Címlapról ajánljuk
Fontos jelenségre mutat rá a hatalmas Bitcoin-bukás

Fontos jelenségre mutat rá a hatalmas Bitcoin-bukás

2026 februárjában a Bitcoin ára egyetlen nap alatt több mint tízezer dollárt esett. A piaci kapitalizációból nagyjából 200 milliárd dollár tűnt el néhány óra alatt. Ilyen nagyságrendű egynapos értékvesztések korábban csak a világ legnagyobb technológiai vállalatainál fordultak elő. A különbség ma az, hogy a kriptopiac már akkora, hogy a zuhanásoknak gazdasági következményei is lehetnek.

Fenyegetés után: Orbán Viktor felhívta a gyerekeit telefonon

Hrihorij Omelcsenko volt ukrán képviselő szavai után Orbán Viktor miniszterelnök hangsúlyozta, mindenkit arra kért a családjából, hogy vegye komolyan a fenyegetést, de ne ijedjen meg.
inforadio
ARÉNA
2026.03.12. csütörtök, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke, a Fidesz Országos Választmányának elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×