Infostart.hu
eur:
355.25
usd:
312.6
bux:
0
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Izrael nem támadja a Gázai övezetet

Izrael nem indít szárazföldi hadműveletet a Gázai övezet visszafoglalására - mondta a zsidó állam kormányának szóvivője.

Miri Ejszin közölte: az izraeli katonai jelenlét nem oldaná meg a palesztin belharcok miatti problémákat, csak újabbakat okozna.

A szóvivő nem válaszolt egyértelműen arra a kérdésre, hogy az izraeli kormány küld-e fegyvereket a Mahmúd Abbász vezette Fatahnak, illetve hogy lehetségesnek tartanak-e párbeszédet a Hamásszal.

Az izraeli közrádió közben arról számolt be, hogy Ehud Olmert miniszterelnök a Ban Ki Mun ENSZ-főtitkárral vasárnapra tervezett New York-i találkozóján a tervek szerint azt javasolja, hogy vezényeljenek nemzetközi haderőt a Gázai övezet déli része és Egyiptom közötti határra.

Az intézkedéssel a fegyvercsempészetet akarják megakadályozni.

Címlapról ajánljuk

Apáti Ferenc: több ok miatt is kellenek a külföldi vendégmunkások a zöldség-gyümölcs ágazatban

„Nem tudjuk megúszni, hogy harmadik országbeli munkaerővel dolgoztassunk” – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke. Apáti Ferenc egyetemi docens szerint egyre kevesebb magyar születik, egyre kevesebben vállalják el a betakarítás nehéz fizikai munkáját, és a piaci verseny miatt nem tudnak nekik sokkal magasabb bért adni.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
Megszenvedték az elmúlt napokat a tech részvények, de ma itt lehet a fordulat

Megszenvedték az elmúlt napokat a tech részvények, de ma itt lehet a fordulat

Az elmúlt napokban a technológiai részvényeket sújtó korrekció nyomás alatt tartotta a tőzsdéket még annak ellenére is, hogy a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, és a Hormuzi-szoros hajó forgalma szép lassan elkezdett normalizálódni. Úgy tűnik azonban, hogy a technológiai részvények újra erőre kaphatnak, hiszen a Micron memóriachipgyártó a tegnapi piaczárás után kifejezetten erős, és az elemzői várakozásokat jóval meghaladó negyedéves számokat közölt, ami újabb muníciót adhat az AI-trade-nek. Ennek hatásait már az ázsiai piacokon is látjuk, ahol többnyire emelkedtek a tőzsdék, különösen a dél-koreai index, amelyben nagy súllyal szerepelnek tech részvények, de a határidős Nasdaq is nagyot ugrott, valamint az előjelek alapján Európában is emelkedéssel indulhat a nap.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×