Infostart.hu
eur:
363.21
usd:
314.99
bux:
150022.25
2026. augusztus 13. csütörtök Ipoly

Nem engedik Irakba Harry herceget

Bár a brit trónörökös kisebbik fia szeretett volna a csapatával az iraki frontra menni, a védelmi minisztérium túlságosan veszélyesnek ítéli a bevetését. Harry herceg ezért nem mehet Irakba - döntött a vezérkari főnök.

Hónapokon keresztül vitatkoztak Nagy-Britanniában arról, Irakba küldhetik-e Károly herceg kisebbik fiát. A védelmi minisztérium attól tartott, hogy Harry herceg lesz az iraki lázadók első számú célpontja.

Ezzel pedig nem csak a 22 éves herceget, hanem az embereit is túlságosan nagy veszélynek tették volna ki.

Ezért döntött úgy Sir Richard Dannatt, a brit vezérkar főnöke, hogy nem küldik Harryt Irakba.

A herceg csalódottan vette tudomásul a döntést, de emiatt nem fogja otthagyni a hadsereget.

Címlapról ajánljuk

Megkezdődött a dunai fenékküszöb emelése – Kormányszóvivői tájékoztató

A Paksi Atomerőmű vízállás miatt kialakult nehéz helyzetének kezelését tartja fókuszban a kormány, ennek megfelelően a Duna partján fekvő város témájában tartotta első heti tájékoztató sajtótájékoztatóját a hétközi kormányülést követően a kabinet. Részletesen szó volt a dunai kőrakás menetéről, a bárkák leereszthetőségéről, a romániai és az osztrák tanulságokról és az összefogás szereplőiről, felelőseiről.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×