Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Az olvadás miatt pusztulnak a fókák

Fókakölykök ezrei pusztultak el a kanadai Szent Lőrinc-öbölben a jégtáblák hiánya miatt, mivel anyjuk nem tudja felnevelni őket.

Az állatjóléti nemzetközi alap (IFAW) szakértői naponta vizsgálják át a területet repülőről, és egyre kevesebb jeget és fókát észlelnek.

"Az elmúlt kilenc évben egyszer sem tapasztaltam ilyen rossz körülményeket, mint a napokban" - mondta az IFAW egyik vezető munkatársa.

Sheryl Fink hozzátette: az olvadás miatt a fókák élőhelye eltűnik, így a szervezet becslése szerint az elmúlt évben született fókák közül szinte az összes el fog pusztulni.

A szervezet jelentése szerint az elmúlt évben 30 ezerrel, 270 ezerre csökkent a fókák száma Kanadában.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×