Infostart.hu
eur:
360.97
usd:
309.22
bux:
151539.19
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia

Bőröndökben vitték Ciprusra a milliárdokat

A Milosevic-rezsim 10 milliárd dollárt vitt Ciprusra bőröndökben, de a jelenlegi szerb demokratikus hatalom sem közömbös a ciprusi lehetőségek iránt. Az amerikai kormány egy jelentéséből kiderül, hogy Szerbia továbbra is a korrupció és a szürkegazdaság országa. Egy belgrádi tévéműsor után a szerb nemzeti bank is reagált az esetre.

Egy amerikai kormányjelentés nemcsak a sötét, milosevic-i korszak eseményeit idézte fel, hanem megerősítette: Slobodan Milosevic, a halála előtt háborús bűnökkel vádolt szerb elnök, és rezsimének utasítására a szó szoros értelmében bőröndökben vitték a pénzt Ciprusra a 90-es években, a nemzetközi zárlat idején.

Az amerikai jelentés mintegy 10 milliárd dollárt említ. A polgárok bankbetéteiből és a csempészáruk értékesítéséből származó pénzeket a rendőrséggel és a vámhatósággal együttműködve vittek a ciprusi bankokba.

Az amerikai jelentés azonban arra is felhívta a figyelmet, hogy a jelenlegi demokratikus rezsim sem közömbösa ciprusi lehetőségek iránt, hiszen megbízható adatok szerint csak 2005-ben 1 milliárd dollárt utaltak át Szerbiából a szigetországba.

Ezzel kapcsolatban az egyik belgrádi magántelevízió bizonyítékokat és szemtanúkat sorakoztatott fel, hogy megerősítse az amerikaiak állítását. Milosevicék 10 milliárd dollárt vittek ki az országból, de a korrupció és a szürkegazdaság, az adócsalás és eltitkolás még most is dívik Szerbiában, amely elbizonytalanítja a külföldi befektetőket.

A történetre már a szerb nemzeti bank is reagált, és közleményben tudatta, hogy nem volt devizaszámlájuk Cipruson.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.26. szerda, 18:00
Szabó Álmos
úszóedző, Illés Fanni, Pap Bianka és Milák Kristóf mestere
Szerbia segítségére siet Magyarország

Szerbia segítségére siet Magyarország

Magyarország 12 hivatásos tűzoltóból és négy speciális járműből álló mentőcsapatot indít Szerbiába, hogy segítséget nyújtson a szomszédos országban tomboló erdőtüzek megfékezésében. A felajánlást a szerb kormány köszönettel elfogadta, így a magyar kontingens kedd este útnak is indult Kecskemétről a katasztrófasújtotta térségbe – számolt be a részletekről Pósfai Gábor belügyminiszter a Facebook-bejegyzésében.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×