Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia

Kellemetlen igazság - képmutató a volt alelnök?

Hússzor annyi elektromos energiát használ el hatalmas családi házában Al Gore, mint egy átlagos amerikai család - állítja egy környezetvédő csoport. A felvetés azért is kellemetlen a volt alelnöknek, mert köztudottan lelkesen küzd a globális felmelegedés ellen.

Képmutatással vádolja Al Gore volt amerikai alelnököt az a csoport, amely utánanézett, mennyi energiát használ el a friss Oscar-díjas volt politikus.

A társaság azt találta, hogy a Kellemetlen igazság című dokumentumfilm központi figurája tavaly elektromos energiából az országos átlag több mint hússzorosát használta el.

Ez akár még igaz is lehet, hiszen Bill Clinton alelnöke egy húszszobás, nyolc fürdőszobás házban lakik a Tennessee állambeli Nashville-ben.

"A globális klímaváltozás ellen kampányolók szószólójaként Al Gore-nek nemcsak beszélnie, hanem tennie is kéne az ügyért" - mondta a politikust leleplező csoport vezetője.

Kellemetlen igazság

A Kellemetlen igazság című filmben, amely két Oscar-díjat nyert a vasárnapi gálán, Al Gore "utazó globális felmelegedés műsorát" követhetjük végig, amint a politikus a megújuló energia felhasználásáért és az elektromos energia használatának visszaszorításáért kampányolt.

"Ha otthon hatékonyabban használjuk fel az energiát, csökkenteni lehet a kibocsátást, a számlán szereplő összeg pedig akár 30 százalékkal is kevesebb lehet" - nyilatkozta Al Gore, a csoport szerint azonban a volt alelnök energia-felhasználása 14 százalékkal nőtt.

Kizöldítenék a házat

Al Gore képviselői természetesen reagáltak a vádakra. Közölték, hogy a politikus házában sokat tett azért, hogy kevesebbet fogyasszon, és hogy a házát száz százalékosan "zölddé" tegye.

A politikus támogatói szerint a kritika egyértelműen politikai színezetű.

Címlapról ajánljuk
Csikós Zsóka: már ki merem jelenteni, hogy van esélyem a világ legjobbjai ellen

Csikós Zsóka: már ki merem jelenteni, hogy van esélyem a világ legjobbjai ellen

Pályafutása során először Csikós Zsóka lett az év magyar női kajakosa. Bár az idei évnek úgy vágott neki, hogy a világjátékokra akar kijutni, végül nem a maratoni számokban, hanem a rövidebb távokon halmozta az Eb- és vb-érmeket. A Szolnoki Kajak-Kenu Klub versenyzője az InfoRádióban azt mondta: korábban nem mindig értette, miért van akkora mizéria a csapathajók összeállításánál, jövőre azonban már párosban és/vagy négyesben is szerepelne.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×