Infostart.hu
eur:
355.97
usd:
312.27
bux:
140567.55
2026. július 1. szerda Annamária, Tihamér

Csak kétszázzal mennek a német vonatok a vihar miatt

Németországban a hatóságok szünet nélkül figyelmeztetik az embereket, hogy csak rendkívüli esetben hagyják el az otthonukat, mert a Kirill nevű orkán ereje az éjszakai órákban nő majd. A szélsebesség már több helyen is átlépte a szinte példa nélküli 200 kilométer/órát.

A rendkívüli erejű szélhez csapadék is társul, ami még bizonytalanabbá teszi a közlekedést, ezért a hatóságok mindenkit arra kértek, hogy csak végszükség esetén hagyja el otthonát és közlekedjen autójával.

Az iskolákban csütörtökön országszerte legkésőbb déltől szünetelt a tanítás, és számos munkahelyen is előbb hazaengedték az alkalmazottakat. Nürnbergben a teljes közlekedés leállt, mert félő volt, hogy az autóbuszokat és villamosokat egyszerűen felborítják a hihetetlen erejű széllökések.

Münchenben a közel 200 méter magas, rádió és tévéantennának is használt olimpia tornyot biztonsági okokból már délben kiürítették. A vonatközlekedést is erősen visszafogták, sok helyen a nyílt pályán vesztegelnek a szerelvények, amíg a sínre dőlt fákat a mentőalakulatok eltüntetik a vágányokról.

Az intercity vonatok óránkénti sebességét 200 kilométer/órára csökkentették, de a Kielből Hamburg felé tartó expressz még így sem tudott időben fékezni a pályára zuhanó fatörzsek előtt, és kisiklott.

Hárman meghaltak

Észak-Németországban a tengerparton árvízriadót rendeltek el, miután a szél helyenként 10 méter magasra korbácsolta fel a hullámokat, az ár pedig sokfelé áttörte a gátakat.

Dél-Németországban eddig három emberéletet követelt az orkán. Mindhárom esetben olyan emberek estek a vihar áldozatául, akik éppen a hatóságok által javasolt biztonsági intézkedéseket akarták végrehajtani, és egy erős széllökés során elszabadult tárgy agyonütötte őket.

A mentők és tűzoltók szünet nélkül szolgálatban vannak. A meteorológusok szerint az ezredforduló óta nem pusztított ilyen erejű orkán Németországban, és nincs kizárva az sem, hogy a Kirill szomorú rekordot fog dönteni az elkövetkező 24 óra során.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Velkey György János az Arénában: esténként egyszer csak megtelnek a kórházak

Velkey György János az Arénában: esténként egyszer csak megtelnek a kórházak

Annyira extrém a hőség, hogy a felforrósodott beton miatt a Bethesda Kórházba égési sérüléssel is kerülnek be gyerekek, ezt az intézmény főigazgatója, Velkey György János csecsemő- és gyermekgyógyász mondta az InfoRádió Aréna című műsorában.

Megnyílt az NHL ajtaja, de még hosszú út vár Szongoth Dománra

A Magyar Jégkorong Szövetség sportigazgatója szerint Szongoth Domán amolyan „svájci bicska”, aki képes gólokat lőni és eldönti egy mérkőzés sorsát, de korongokat blokkolni és megnehezíteni az ellenfél csatárainak a dolgát is. Szerinte az NHL-es Buffalo által draftolt 18 éves játékos érti a játékot, megvan a fizikuma is, és ő lehetne az első magyar játékos, aki pályára is lép az észak-amerikai profi jégkorongligában.
inforadio
ARÉNA
2026.07.01. szerda, 18:00
Bendarzsevszkij Anton
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője
Kiderült, mi kell ahhoz, hogy bevonzzák az energiatároló beruházásokat Magyarországra

Kiderült, mi kell ahhoz, hogy bevonzzák az energiatároló beruházásokat Magyarországra

Az energiatárolói piac néhány év alatt a korai fejlődési szakaszból érett, intézményesült befektetési kategóriává vált. Egy felmérés szerint a befektetők ma már nem önálló tárolókapacitásokat, hanem hibrid vagy kolokált projekteket keresnek, ahol kiszámítható a szabályozás és stabil a bevételi modell. Bár Magyarországon a bankok által elfogadott piaci bevételi modell még hiányzik, de a naperőművi kapacitások bővülésével az energiatárolás és a kolokációs megoldások szerepe itthon is felértékelődik a tanulmány szerint.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×