Infostart.hu
eur:
387.21
usd:
334.59
bux:
125374.51
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián

Panaszt emelnek Izrael ellen

Libanon panaszt emel Izrael ellen az ENSZ Biztonsági Tanácsánál, mert a zsidó állam még mindig nem oldotta fel a július közepén bevezetett légi és tengeri zárlatot. A libanoni tájékoztatási miniszter azt mondta: álláspontjuk szerint Izrael ezzel megsérti a tűzszünetről rendelkező határozatot.

A bejrúti parlament képviselői szombaton ülősztrájkot kezdtek, hogy így tiltakozzanak a libanoni légtér és felségvizek zárlata ellen.

Izrael két nappal azután vezette be a blokádot, hogy július 12-én hadműveletet indított a Hezbollah ellen.

A zsidó állam közölte: csak akkor oldja fel a zárlatot, ha már a térségbe érkezett az ENSZ megfelelő nagyságú békefenntartó ereje, amely képes megakadályozni a fegyvercsempészetet.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szakértő az iráni háborúról: a civil légi közlekedés zavaraira most nincs igazi pótmegoldás

Szakértő az iráni háborúról: a civil légi közlekedés zavaraira most nincs igazi pótmegoldás

Most nem csupán útvonalak estek ki és három kulcsfontosságú légitársaság szünetelteti a járatait, hanem egyszerűen légtérzár van – mondta Varga G. Gábor, az Egek Ura blog alapító-szerkesztője az InfoRádióban, hozzátéve: amikor a működés leáll, szinte semmi sem repülhet.

Czepek Gábor: már csak az engedélyezés hiányzik a Barátság újraindulásához az Ukrtransznafta szerint

Megtartotta első ülését a Barátság kőolajvezeték leállítása miatt létrehozott magyar bizottság. A következő lépésekről Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium miniszterhelyettese, a tárca parlamenti államtitkára számolt be. Elmondta azt is, hogy rövid határidőt szabtak Ukrajnának.
A közel-keleti háború a forintot is hullámvasútra ültette

A közel-keleti háború a forintot is hullámvasútra ültette

Csütörtökön is a közel-keleti háború által okozott pánik az úr a devizapiacokon, azaz folytatódik a dollár erősödése és a régiós devizák gyengülése. Mindez a piaci válságok idején megnövekedett likviditásigénnyel van összefüggésben, amely globális menedékdeviza szerepe miatt dollárvásárlásra kényszeríti a befektetőket. A pozíciózárások mellett azonban a befektetők már azt latolgatják, hogy mekkora esély van egy 2022-ben látott energiaválság megismétlődésére, illetve mely országok lennének egy ilyen krízishelyzet nyertesei és vesztesei. A forint a mai nap is gyengülő pályán van, a tegnapi korrekció után ma ismét emelkedni kezdett az euró és a dollár árfolyama.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×